Wydarzenia

5. edycja Forum Holzbau Polska – Najważniejsze wydarzenie branży budownictwa drewnianego już niebawem!

Holzbau Forum Polska 2021 –  Kongres dla profesjonalistów budownictwa drewnianego odbędzie się w dniach 21-22 czerwca 2021 w Jachrance pod Warszawą, w hotelu Windsor. 

Formuła Forum Holzbau Polska łączy przestrzeń wystawienniczą z fachowymi sesjami wykładowymi. Podstawowym założeniem piątej edycji Holzbau Forum Polska jest promocja polskiej myśli w dziedzinie budownictwa drewnianego, przedstawienie aktywności i dorobku naszych naukowców, pomysłów polskich architektów oraz docenienie odwagi polskich inwestorów budowlanych, którzy sięgają po drewno. 

Polska uznawana jest obecnie za miejsce dynamicznie rozwijającego się rynku budownictwa drewnianego w Europie, jako znaczący producent nie tylko tworzyw konstrukcyjnych, ale także wykonawca budynków w różnych technologiach drewnianych. Umiejętnie czerpiemy ze zdobyczy technologicznych i know-how bardziej doświadczonych krajów, takich jak Niemcy, Szwecja, Norwegia, USA, ale także wdrażamy własne rozwiązania, pomysły i patenty.

O Kongresie

Forum Holzbau zostało założone 25 lat temu jako platforma wiodących uniwersytetów, które przekazują wiedzę i technologię w zakresie budownictwa drewnianego. Europejski program konferencji i wystaw, wspierają i koordynują naukę, badania i edukację w dziedzinie zrównoważonego budownictwa oraz poszerzają granice nowoczesnych konstrukcji drewnianych. W konferencjach Forum Holzbau uczestniczy co roku ponad 7000 uczestników z całego świata. Są to architekci, inżynierowie budownictwa, konstruktorzy, naukowcy i praktycy w dziedzinie konstrukcji drewnianych, od projektantów i wykonawców budowlanych (dekarzy, stolarzy) po osoby zaangażowane w nadzór budowlany.

Harmonogram

Szczegółowy harmonogram Kongresu jest dostępny pod adresem:

https://forumholzbau.pl/pl/agenda/

Pierwszego dnia Kongresu zaplanowane są dwa bloki tematyczne: Budynki drewniane  – wymagania przyszłości, jako sesja otwierająca oraz Optymalizacja i rozbudowa obiektów, zakończone uroczystą kolacją.

W drugim dniu odbędą się sesje wykładowe, podczas których zaproszeni eksperci poruszą zagadnienia dotyczące: Konstrukcji CLT, Prefabrykacji budynków szkieletowych oraz Budownictwa drewnianego w Polsce. 

Do grona Wystawców dołączyli:

SIMPSON STRONG TIE, SCHIEDEL, PREBENA, WEINIG, KLIMAS WKRET-MET, ADKALIS, DLUBAL, PITZL, SIGA, P.PRO, VELUX, KONSBUD, MIAMI BUILDING SOLUTIONS, NORDTREAT, MARCOPOL, KOCH&SCHULTE, LEITZ, HOMAG, MASZYNY DO DREWNA. 

Partnerami Premium wydarzenia są:

FERMACELL, EGGER, ROTHOBLASS, HASSLACHER NORICA TIMBER, STEICO, ISOCELL, BINDERHOLZ, PRO CLIMA.

Partnerzy:

KLH, HENKEL, NOVATOP

Sponsorzy:

ESSVE, JAGRAM PRO S.A., PFLEIDERER, PIVETEAUBOIS, SCM

Strona internetowa Organizatora