Milwaukee

Akumulatorowy odkurzacz MILWAUKEE®  M18 FCVL-0.

Na gamę akumulatorowych odkurzaczy MILWAUKEE®  składa się wiele modeli, w tym kilka specjalistycznych. Wśród nich szczególną uwagę przykuwa kompaktowy i wszechstronny odkurzacz oznaczony kodem M18 FCVL-0.

Podstawowe parametry odkurzacza.

Z punktu widzenia typu konstrukcji model M18 FCVL-0 można śmiało zaliczyć do odkurzaczy pionowych, które zdobywają obecnie ogromną popularność. Dzięki zasilaniu akumulatorowemu odkurzacz ten zapewnia nie tylko pełną mobilność, ale też dużą moc i długi czas działania. Stoi za tym 18-woltowy akumulator litowo-jonowy, który przy optymalnej dla tego modelu pojemności 5.0 Ah gwarantuje aż 17 minut nieprzerwanej pracy na pełnym naładowaniu. Pozostałe najważniejsze parametry odkurzacza M18 FCVL-0 prezentują się następująco.

System zasilania akumulatorowegoM18, 18V Li-Ion
Rodzaj filtraHEPA
Maksymalny przepływ powietrza46 m3 / h (764 L / min)
Maksymalne podciśnienie184 mBar
Pojemność zbiornika950 ml
Wąż ssący0.5 – 1.2 mb / Ø 40 mm
Waga (EPTA)4.8 kg

Kluczowe cechy i przewagi modelu M18 FCVL-0.

Część cech i zalet tego odkurzacza wynika już wprost z jego parametrów technicznych, jednak większość zasługuje na dokładny i indywidualny opis. Kluczowy jest tu napęd w postaci bezszczotkowego silnika PowerstateTM z podwójną i cyklonową separacją zanieczyszczeń, która umożliwia skuteczną pracę przy wymagających zanieczyszczeniach w warsztatach i pracowniach. Spięcie silnika z elastycznym systemem  bateryjnym M18 pozwala na korzystanie ze wszystkich akumulatorów systemowych, jednak praktyka podpowiada, że optymalne proporcje mocy i pojemności przy optymalnym wyważeniu narzędzia, uzyskuje się z akumulatorem 18V 5.0 Ah. 

Drugim istotnym czynnikiem jest system filtracyjny, w którym obok specjalnej pianki filtracyjnej najważniejszą rolę gra filtr HEPA. To on odpowiada za pochłanianie 99,97% zanieczyszczeń i cząstek zawieszonych w powietrzu o minimalnej Ø dochodzącej do 0.3 mikrona, przez co warunkuje zdrowe środowisko pracy. Warto przy tym pamiętać, że zbiornik na zanieczyszczenia oferuje pojemność 0.95 L i jest łatwo demontowany.

Ciekawym i przydatnym rozwiązaniem w odkurzaczu M18 FCVL-0 jest wbudowany uchwyt na akcesoria, służący do przechowywania elastycznego węża, dyszy szczelinowej, końcówki wielofunkcyjnej i szczotki. Pomaga to w utrzymaniu porządku i zapobiega zbyt łatwemu gubieniu poszczególnych akcesoriów, na które składają się: teleskopowa przedłużka, dysza podłogowa, wąż, dysza szczelinowa i uniwersalna oraz końcówka typu szczotka.

W ramach podsumowania.

Cały zestaw, oferowany w opakowaniu kartonowym, umożliwia nie tylko pracę w klasycznym układzie z odkurzaczem pionowym, ale też pracę z elektronarzędziem na poziomie podłogi, talii jak też blatu czy nawet z rękami nad głową. Tak wiele możliwości podkreśla nie tylko uniwersalność, ale też kompaktowość odkurzacza M18 FCVL-0.

Tagi: