Narzędzioholicy

Co 3BRODY to nie jedna ! Zapraszamy na wywiad z 3 przyjaciółmi, których połączył fach, ale również pasja do rozwoju branży dekarskiej

Co trzy brody to nie jedna?  Kiedy wpadliście na to, żeby połączyć swoje siły?
Czyżby u tego samego barbera?

ROMAN: Pomysł zrobienia projektu szkoleniowego powstał po jakimś szkoleniu Kuby i Patryka. Po jakiejś imprezie po prostu stwierdziliśmy, że możemy zrobić coś razem…. Barbera z Patrykiem mamy tego samego.

KUBA: Znamy się od dłuższego czasu. Podczas jednego ze spotkań stwierdziliśmy, że w sumie o dachach nie wszystko jest jeszcze wiadomo, a o niektórych tematach nikt nie chce rozmawiać. To był początek 2021 roku. Podjęliśmy decyzję, że my to zrobimy. Broda od wielu lat kojarzona jest z męskością i autorytetem. To atrybut który posiadamy my. My – 3BRODY.

PATRYK: Pomysł rodził się powoli, bo znamy się kilka lat. Barbera z Romanem mamy wspólnego, ale to nie zadziało się na tym polu. Zimowe spotkanie, wnioski, rozmowy i podjęta decyzja, że jak coś sformalizujemy, to może pchniemy dalej, a że łączy nas broda to niech będą 3BRODY.

W krótkim czasie staliście się mocno rozpoznawalnymi przedstawicielami branży dekarskiej. W jaki sposób chcecie przekuć ten trend na dalsze plany Waszej brodatej trójcy? 

ROMAN: Nie do końca w krótkim czasie. Pracujemy nad projektem już dwa lata i parę kłód pod nogami mieliśmy. My nie poddajemy się i robimy jak to śpiewał Młynarski „róbmy swoje!”

PATRYK: Każdy z nas osobno jest mniej lub bardziej rozpoznawalny w branży. Jak to zebraliśmy do kupy to okazało się, że ludzie nam dopingują i mamy większą siłę rażenia. Obserwujemy działania w naszym środowisku i wyszukujemy tematy zapomniane lub całkowicie nowe, ale takie trochę kontrowersyjne. Kto wpadłby na pomysł żeby dla sprawdzenia rzucać gwoździarką z dużej wysokości lub bujać oknem na linach z oczekiwaniem na to, kiedy spadnie i co z niego zostanie. Chcemy pokazać to nowym i młodym ludziom, aby zobaczyli, że ta praca to nie tylko pot i łzy, ale i wiele śmiechu. Oczywiście jak będą chcieli poznać podstawy dekarskie to zapraszamy na szkolenie i profesjonalnie im tę wiedzę przekażemy. Oczywiście uważamy że siły należy łączyć, a nie być konkurencją.

Aktywnie pojawiacie się na wszytskich Wydarzeniach łączacych brać dekarską jako aktywni uczestnicy. Czy nie zastanawialiście się nad staniem po drugie strony sceny wydarzeń dla dekarzy? 

ROMAN: Na stanie po drugiej stronie przyjdzie jeszcze czas… Chyba jeszcze nie jest ten moment, ale oczywiście nie wykluczamy tego.

PATRYK: Ja się nie zastanawiam, to jest nasz target 

Wasze prezentacje to nieszablonowe działania oraz testy bez ściemy z perspektywy fachowego oka. Jakie tematy chcecie brać na tapetę w naszym kwartalniku? 

ROMAN: Wszyscy jesteśmy fanami programu Top Gear. Tam również było trzech prowadzących. Oni pokazywali świat motoryzacji nieszablonowo, rzucając, paląc, topiąc. Dla nich nie było tematów tabu. Chcemy pokazywać podobnie naszą branżę poprzez niekonwencjonalne testy produktów z branży budowlanej, narzędziowej i dekarskiej. Choć już wiemy, że nie wszystkim przypadło to do gustu.

PATRYK: Tak, to dosyć istotne aby podejmować tematy, które na co dzień występują, ale oficjalnie nikt tego nie robi.

Przykładami mogą być:

  • spadające elektronarzędzia podczas pracy, co czasem się zdarza,
  • czy można coś złożyć, podłączyć inaczej niż pokazuje producent i jakie są tego konsekwencje. Też czasem zdarza się,
  • czy blacha hałasuje (częste pytanie klienta indywidualnego) – ten test już zrobiliśmy no i wiemy jak jest.

Podsumowując. Chcemy przekraczać limity, nie po to by zdyskredytować producenta, ale by uświadamiać z czym to się wiąże dla potencjalnego użytkownika. Czasami nic się nie dzieje, czasami trzeba coś wymienić  w skrajnych przypadkach może być niebezpiecznie dla testera .

Takie działania są atrakcyjne dla oka, dają w większości przypadków pozytywny sygnał dla producenta że materiał / produkt jest top, użytkownicy znają limity  i może nawet z tego powodu kupią  urządzeniem które wytrzymuje nawet nasze testy.

Dziękujemy za rozmowę i witamy na pokładzie, a precyzyjnie na jego dachu! 😊

KTO JEST KIM w ekipie 3BRODY?

Patryk – w Czechach policja woła na mnie krótki… tak mam syndrom lorda Farquaada i bez drabinki do wielu rzeczy nie dosięgam. Pasjonat turystyki motocyklowej, tej grupowej i tej samotnej. Od 2002 roku w branży dekarskiej, w tym 10 lat jako Doradca Techniczny Fakro (pewnie wielu z was kojarzy firmę), kolejne lata aż do dziś, z uporem maniaka, montuję te okna i serwisuję z ramienia Velux (też pewnie kojarzycie firmę).

Jakub – człowiek zagadka, nasz techniczny karamba. Wiedzę posiada wielką, ale używa jej tylko wtedy, kiedy potrzeba, a jak nie potrzeba to obserwuje. W krwi płynie u niego dekarska krew przekazana z ojca na syna. Po wielu latach powoli rzuca pedały i zachwyca się dźwiękiem silnika spalinowego, który napędza jego dwu kołową bestię. Jego motto” „rób mądrze, to się nie narobisz”. Dlatego często wykonuje prefabrykaty by za pomocą swojego wielkiego dźwigu targać to na dachy.

Roman – ikona, legenda, Święty Mikołaj Dekarzy. Jest wielki ciałem i serduchem. Nie jest kwestią przypadku, że palnik w jego ręku to synonim ognia jego charakteru. Zawsze musi prowadzić w tańcu i jako pierwszy jest gotowy na wszystkie dziwne akcje. Stawia na ciągły rozwój techniczny, ale też intelektualny. Pasjonat teatru i muzyki w wydaniu heavy metalowej. Co prawda nie zarzuci grzywą na koncercie, ale już jego broda robi robotę. Broda jest jego amuletem i ma funkcje przyciągania… Kobiet  😉 O dachach wie tak dużo, że wiedzę upycha w cylindrze.

Będziemy tutaj z Wami, zarówno w The Tools, jak i w pozostałych mediach, do których już dzisiaj zapraszamy.

3BRODY w sieci znajdziecie na :

facebooku – https://www.facebook.com/profile.php?id=100064802228037

youtubie – https://www.youtube.com/@3brody17/featured

Tagi: