Wydarzenia

Czerwiec miesiącem Parkieciarzy

Chyba nie ma takiej grupy zawodowej, która w kalendarzu nie miałaby swojego święta, dnia poświęconego ich zawodowi. Jednak tylko niektóre obchodzone są z należytą uwagą i godną oprawą, pozwalając należycie uhonorować trud i znaczenie poszczególnych branż. Dlatego cieszyć się trzeba, że w dniach od 5 do 7 czerwca jedną z najważniejszych imprez towarzyszących Targom Warsaw Floor Expo będą DNI PARKIECIARZA.

Tym bardziej, że organizatorzy zadbali, aby święto parkieciarzy nie ograniczyło się do tradycyjnych banalnych pochwał, a w sposób możliwie najwierniejszy odwzorowało ich codzienny wysiłek. Dzięki temu można będzie i poznać „od kuchni”niuanse zawodu parkieciarza, i na własne oczy zobaczyć kunszt mistrzów tej branży. A czas i miejsce do tego jest idealne, gdyż towarzyszyć będą Warsaw Floor Expo, nowemu wydarzeniu targowemu w sektorze podłóg. Jest to nowoczesna platforma, która skupia profesjonalistów branży materiałów podłogowych, akcesoriów, galanterii, gotowych wykładzin podłogowych z Polski i środkowo-wschodniej Europy. Jednym z czynników popularności imprezy jest fakt, że targi łączą zarówno część produkcyjną – prezentacje maszyn do produkcji i obróbki materiałów podłogowych, jak i wykonawczą – związaną z realizacją powierzchni, wykończeniem pomieszczeń przez monterów i specjalistów od podłóg, a skończywszy na kontraktacji materiałów i projektowaniu powierzchni przez architektów. Dodatkowo prelekcje i konferencja z zakresu designu i projektowania to szansa na poznanie nowych trendów w branży. Sprzyja też lokalizacja w Warszawie i starannie dobrana grupa odbiorców.

Magazyn The TOOLS oraz facebookowa Grupa Parkieciarze – wybrali właśnie to miejsce na obchody branżowego święta. A atrakcyjna formuła powinna zapewnić wydarzeniu wpisanie się, już na trwałe, do kalendarza parkieciarskich imprez branżowych.

– Chcieliśmy aby DNI PARKIECIARZA, w możliwie jak najatrakcyjniejszej formule, pokazały na czym polega ten zawód. Dlatego ci, którzy odwiedzą pawilon czasopisma The TOOLS będą mogli „na żywo” zobaczyć na czym polega praca parkieciarza. Zobaczyć jak liderzy tej branży radzą sobie w skomplikowanych zadaniach i jakie „cuda” są efektem ich pracy. Poza pokazami umiejętności profesjonalistów, będą też konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Ponadto gości powinny zainteresować porady naszych rzeczoznawców, którzy w czasie targów będą prowadzili całodzienne dyżury. Na pewno pomogą oni uniknąć wielu kłopotów zarówno profesjonalistom, jak i osobom indywidualnym. Ponadto nasi fachowcy omówią jak należy prawidłowo przygotować podkład parkieciarski – wyjaśnia Jarosław Gawina z facebookowej Grupy Parkieciarze, zapewniającej merytoryczną opiekę imprezie. 

Targi nie kończą cyklu imprez poświęconych branży parkieciarskiej, gdyż zaledwie tydzień po Floor Expo rozpocznie się w Ośrodku Wypoczynkowym „Zacisze” w Spale PIKNIK PARKIECIARZY (14-16 czerwca). To nie jest nowa inicjatywa, a wznowienie – po kilkuletniej przerwie – popularnego wydarzenia, a tegoroczne spotkanie zapowiada się bardzo atrakcyjnie.

– Trzydniowe wydarzenie odbywać się będzie w mniej formalnej atmosferze, choć w trakcie pikniku będą też namioty z ekspozycjami naszych sponsorów. Jednak impreza ma przede wszystkim za zadanie integrację naszego środowiska. Jest też doskonałym miejscem, aby w otoczeniu przepięknej przyrody oderwać się od codziennych kłopotów i zrelaksować podczas grilla lub podczas zabawy tanecznej prowadzonej przez profesjonalnego DJ. Naturalnie nie da się całkowicie uniknąć rozmów o pracy, ale to także korzyść wynikająca z piknika, gdyż wymiana doświadczenia z profesjonalistami ułatwi na pewno radzenie sobie z kłopotami w życiu zawodowym. Dlatego serdecznie zachęcam do wzięcia udziału. W sprawie dokładnych informacji najlepiej kontaktować się ze mną pod numerem telefonu 695 198 395 – zachęca Jarosław Gawina, koordynator projektu.

Grupa parkieciarze to ogólnopolska baza profesjonalistów zrzeszających solidne firmy branży parkieciarskiej. Działa ona od roku 2016 i jest to najstarsza w Polsce grupa poświęcona tej tematyce. Obecnie zrzesza kilka tysięcy zweryfikowanych fachowców, z którymi poprzez facebook można wejść w relacje biznesowe, ale także umożliwia dzielenie się wiedzą i doświadczeniem wewnątrz środowiska.

– Przyznam się, że jest to naprawdę cenne, gdyż pomimo długoletniej działalności dzięki grupie cały czas doskonalę swoje umiejętności i poznaję sposoby rozwiązywania trudnych sytuacji.

Patronat medialny zarówno nad Dniami Parkieciarza, jak i spalskim piknikiem sprawuje The Tools Magazine – podsumowuje Jarosław Gawina.

Tagi: