Dom

Czy Tobie też farba odrywa się wraz z taśmą?

Na rynku jest coraz więcej taśm malarskich o różnym zastosowaniu i cenie. Jak się jednak okazuje – nie wszystkie oszczędzą Ci czas. Niektóre z nich po prostu, dodadzą Ci pracy i frustracji.

Jednym z najczęstszych problemów, jest odrywanie farby razem z taśmą malarską. Nie rzadziej zdarza się również nasiąkanie i podciekanie – powstają plamy na ścianie, które powodują frustrację u każdego kogo to spotkało. A co jak taśma zostawi klej na naszej pięknej ścianie?

Dlaczego większość ludzi ma z tym problemy?

Czasem chcemy oszczędzić sobie trochę pieniędzy. Czasem akurat nie ma naszej ulubionej taśmy w sklepie, lub kupujemy i używamy tych produktów zbyt spontanicznie. Niektórzy używają, jednej i tej samej taśmy zawsze, do różnego typu prac, przy różnych warunkach (wewnątrz budynku, na zewnątrz, bez względu na materiały do których jest przeznaczona taśma).

Co jednak gdy pracujemy pod presją czasu? Kolejne dni mijają, a my musimy malować ponownie – klient się niecierpliwi, farba się kończy. Okazuje się, że taśma na której oszczędziliśmy 5 złotych sprawiła, że straciliśmy pół dnia pracy lub dziesiątki złotych na nową farbę! Opłacalne zlecenie, zamienia się w takie na którym możemy stracić.

Pamiętajmy, że atrakcyjna cena to nie znaczy, że wybieramy najtańszą taśmę.

Warto czytać etykiety i dobierać odpowiednią taśmę do odpowiedniej pracy. Jeżeli potrzebujemy taśmę na krzywizny, to nie kupujmy zwykłej – wybierzmy coś co jest specjalnie pod to dedykowane. Musimy również sprawdzić zalecenia producenta na etykiecie – warunki przechowywania, czy czas po jakim należy taśmę odkleić.

Ważna uwaga: Etykiety niektórych taśm mówią nam, że można zrywać je nawet po 30 dniach, ale to również znaczy, że nie można zrywać po zaledwie 15 minutach. Trzeba dać wyschnąć farbie.

Taśmy i folie ochronne marki Motive

Właśnie w odpowiedzi na powyższe problemy, powstała marka Motive z dopiskiem „Jakość ma znaczenie”. Już od ponad 20 lat jesteśmy na rynku. Spędzamy czas z Wami na wspólnych śniadaniach, szkoleniach i spotkaniach. Mamy setki sprawdzonych narzędzi malarskich i budowlanych. Od lat, ulepszamy nasze taśmy, które cieszą się popularnością w całej Polsce, jak i również za granicami.

Wśród bogatej gamy taśm występujących w naszej ofercie znajdziesz również te taśmy, które doskoinale sprawdzają się w pracy przy wymianie, montażu oraz obróbce stolarki okiennej i drzwiowej.

Posiadamy zarówno folie chroniące stolarkę w czasie prac monterskich i budowlanych, taśmy zabezpieczające podczas piankowania i gipsowania, jak również papierowe taśmy maskujące, chroniące ramy przed niepożądanym ich pomalowaniem czy ubrudzeniem.

Poniżej prezentujemy kilka, najbardziej popularnych taśm i folii cieszących się uznaniem wśród fachowców:

Samoprzylepna folia ochronna
  • Idealna do tymczasowego zabezpieczenia podczas prac tynkarskich
  • Doskonałe przyleganie do praktycznie każdej, gładkiej powierzchni
  • Odporna na działania zewnętrznych cynników atmosferycznych, również wilgoci i promieniowania UV
  • Łatwa w montażu, dzięki warstwie kleju na całej swojej powierzchni
  • Dostępne dwa rodzaje folii: barwiona na niebiesko i bezbarwna
  • Występuje w trzech szerokościach: 12,5cm, 25cm, 50cm oraz dwóch długościach: 30mb i 75mb
Taśma UV-PE
  • Taśma do zabezpieczenia powierzchni wewnątrz i na zewnątrz
  • Odporna na wilgoć, warunki atmosferyczne i promieniowanie UV
  • Doskonale sprawdza się na takich powierzchniach jak szkło, plastik, aluminium

Setki tysięcy sprzedanych taśm i zadowoleni klienci

Zachęcamy gorąco do przetestowania naszych produktów, które są dostępne w punktach w całej Polsce. O dostępność naszych produktów, możesz pytać na naszej grupie na facebooku oraz stronie www.