Nowość

Czym smakuje jesień? Ekipa majsterkowiczów odkrywa kolejne leśne tajemnice

W Lesie Szwarcwaldzkim nie ma czasu na nudę, bo każda pora roku to nowe przygody. Jesień pełna jest kolorów i zapachu grzybów. Jednak Wojtek, Ignacy, Hanna i Anna wiedzą, że to także świetny moment na miodobranie! Pokażą nam, skąd się bierze miód i wytłumaczą, dlaczego pszczoły są naszymi przyjaciółmi.

Jak poprawić sobie nastrój w chłodny, jesienny dzień? Najlepiej aromatycznymi naleśnikami z miodem i cynamonem. Najpierw trzeba jednak zdobyć tę przepyszną słodycz. Drużyna konstruktorów zabiera nas na wycieczkę, by odnaleźć miód. Wspólnie z nimi dowiemy się, jakie są jego rodzaje i jak wiele pożytku przyrodzie przynosi obecność pszczół. Po drodze napotkamy dziwne, wiszące konstrukcje, które jak się okaże, wcale nie stanowią zagrożenia.

Ostatnie wydanie zeszytu „Wi-taj w lesie” jest wyjątkowe. Postanowiliśmy ją w całości poświęcić tematyce ekologicznej i pszczołom – mówi Maja Sikorska, Marketing Manager w Wiha, dodając: – Owady przyczyniają się do zachowania właściwej równowagi i stabilności ekosystemu, a tym samym są niezbędne do przetrwania nas – ludzi. W tej części zachęcamy dzieci i rodziców, by zadbali o pszczoły, a one odwdzięczą się nam pysznym miodem.

Najnowszy 9 zeszyt „Wi-taj w lesie” znajdziecie TU

Tagi: