Wydarzenia

Drema 2021. Już tęsknimy za kolejną.

To już za nami! Jedno z najważniejszych światowych wydarzeń dla przemysłu drzewnego przeszło do historii. Imprezę uważamy za udaną!
W ciągu 4 dni trwania imprezy naszej ekipie udało się osiągnąć ambitny cel, jaki sobie wyznaczyliśmy. Skonstruowaliśmy zupełnie od podstaw dębowy stolik kawowy. Jest to dla nas powód do dumy, jednak nie byłoby to możliwe gdyby nie ogromne zaangażowanie każdego z członków załogi narzędzioholików.

 Pierwszy dzień rozpoczął się pracowicie. Część naszej ekipy zajęła się pokazami tego, co potrafią skonstruowane w przydomowych warsztatach frezarki CNC, pozostali natomiast dokonali selekcji materiału na blat stolika kawowego. Następnie, współpracując z załogą Wood-Mizer Polska, obrobiliśmy dębowe elementy na profesjonalnych maszynach. Pod koniec dnia skleiliśmy blat stolika na prasie marki Steblo.

 Drugi dzień natomiast zaczęliśmy od procesu wyrównywania i szlifowania naszego blatu przy pomocy klasycznych strugów Stanley i szlifierki mimośrodowej. Nasi dwaj spece od maszyn CNC rozpoczęli prace nad kompletowaniem mini frezarki CNC w 100% na żywo! Reszta ekipy, po obrobieniu blatu zajęła się tworzeniem nóg stolika.

Na początku trzeciego dnia targów zaczęliśmy prace nad półką stolika oraz pozostałymi elementami mebla. Ekipa zajmująca się składaniem frezarki CNC kontynuowała prace nad maszyną. Po upływie kilku godzin sprzęt ten został już uruchomiony. W końcowej fazie dnia targów nasz mebel zaczął już nabierać kształtów. Nieco zmęczeni wróciliśmy do hotelu, by naładować baterie na ostatni dzień imprezy.

Czwartego, czyli ostatniego dnia zabraliśmy się ostro do roboty. Czas mijał nieubłaganie, a nasz stolik nie był jeszcze gotowy. Jednak z naszą ekipą można góry przenosić, więc po kilku intensywnych godzinach pracy mebel zaczął już nabierać końcowego kształtu. I… osiągnęliśmy nasz cel! Stolik gotowy!

 Był to bardzo intensywny czas. Oprócz wykonania stolika i frezarki CNC, udało nam się podjąć jeszcze jednego, ciekawego projektu. Ale o tym przeczytacie już wkrótce!Dziękujemy bardzo naszym wszytskim Partnerom – bez Was nie byłoby to możliwe:

Stanley, nasz główny partner- producent narzędzi z 170 letnią tradycją

Drewno.pl, gospodarz stoiska, gdzie mogliśmy stworzyć naszą strefę

Snickers Workwear– partner, który ubrał naszą ekipę „od stóp do głów”; szwedzki producent profesjonalnej odzieży roboczej

Steblo– partner, który zapewnił dla nas profesjonalną prasę do klejenia drewna; producent urządzeń do klejenia drewna

Wood-Mizer– partner, który umożliwił nam pracę na maszynach do obróbki drewna; lider w produkcji maszyn stolarskich

Essve– partner, który zapewnił dla nas profesjonalne wkręty do drewna; jedna z wiodących europejskich firm zajmujących się mocowaniami

Remmers –  lider w produkcji farb i lakierów do drewna oraz materiałów lakierniczych do zastosowań przemysłowych.