Wydarzenia

DREMA 2023 – DOBRY KIERUNEK

Przemysł drzewny i branża meblarska zmagają się z pogłębiającym się kryzysem energetycznym, spadkiem zamówień i eksportu mebli i wyrobów z drewna, rosnącymi cenami surowca drzewnego, przerwami w łańcuchach dostaw czy postępującą inflacją. Jak radzić sobie z niestabilnością rynku i przetrwać w trudnych czasach? O tym już we wrześniu w Poznaniu rozmawiać będą profesjonaliści podczas najważniejszego spotkania branży drzewnej i meblarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej – targów DREMA 2023.

Na targach DREMA 2023 zaprezentowane zostaną zaawansowane technologicznie rozwiązania, zintegrowane systemy i maszyny, które mogą znacznie obniżyć koszty produkcji, a co za tym idzie – usprawnić wydajność, jakość i zrównoważony rozwój obróbki drewna i produkcji mebli. Ekspozycja obejmować będzie takie obszary, jak automatyzacja i cyfryzacja procesów, robotyzacja miejsc pracy oraz zastosowanie nowych materiałów i technologii – wszystko po to, aby wspierać producentów w oszczędzaniu zasobów.

Dowodem na bardzo duże zapotrzebowanie na spotkania profesjonalistów, jakim są targi DREMA, jest mocna reprezentacja kluczowych firm sektora innowacji,  szeroka prezentacja nowości,  maszyn w ruchu i urządzeń do obróbki drewna, kompleksowa oferta zaopatrzenia dla producentów mebli (surowce, materiały, komponenty, technologie, maszyny i narzędzia), jak również program wydarzeń towarzyszących, mających praktyczny wymiar. Eksperci wskażą nie tylko trendy i optymalne kierunki zmian, ale doradzą także, jak je skutecznie wdrożyć (m.in.: Kongres Przemysłu Drzewnego KOOPDREW, Ogólnopolski Kongres Meblarski, Fabryki Mebli na Żywo, DREMA Dzieciom, Strefa Parkietu, Poligon Umiejętności Lakierniczych, DREMA Tools, Wyczarowane z Drewna, Mistrzostwa Polski We Wbijaniu Gwoździ, Strefa Czystego Powietrza, Live Woodworking, Strefa Trendów dla Meblarstwa, Spotkanie Kobiet).

Potwierdzeni uczestnicy Targów #DREMA2023

Warto podkreślić, że targi DREMA znajdują się na liście 12 światowych wystaw popieranych przez EUMABOIS – Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna i są jedynymi w Polsce, które znalazły się w tym zestawieniu.

Międzynarodowe targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA odbędą się w dniach 12-15 września 2023 roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Więcej na: https://drema.pl/pl/

Tagi: