Milwaukee

Frezarka akumulatorowa górnowrzecionowa MILWAUKEE M18 FTR8-0X

Od zawsze zastanawiałem się, dlaczego narzędzia marki MILWAUKEE są uważane za najlepsze z najlepszych, teraz już to wiem. Jak zwykle okazało się, że diabeł tkwi w szczegółach. Po wyciągnięciu tego niepozornego narzędzia z walizki byłem pod wrażeniem jak dokładnie zostały ze sobą spasowane wszystkie elementy. Wszystkie akcesoria jak i sama frezarka są wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Wrażenia z pracy

Podczas pracy od razu doceniłem brak kabla, przedtem używałem jedynie frezarek sieciowych, w których trzeba zwracać szczególną uwagę, by frez nie przeciął kabla. Kolejną zaskakującą dla mnie rzeczą jest moc tego urządzenia. W moim odczuciu, przy pracy z w pełni naładowanym akumulatorem radziła sobie lepiej, niż podobna, przewodowa konstrukcja innej firmy.

Po wyłączeniu frezarki uruchamia się hamulec, by jak najszybciej zatrzymać frez i powiem szczerze, że działa on znakomicie. Frez zatrzymuje się niemal od razu, przy czym wywołuje lekkie szarpnięcie narzędzia.

Akcesoria

Razem z frezarką otrzymałem dwie przystawki, jedna z nich zamienia tego czerwonego potworka w typową krawędziówkę, natomiast druga w pełni funkcjonalną frezarkę górnowrzecionową  z płynną regulacją głębokości skrawania. Do każdej z przystawek dostępne są adaptery do odsysania, pierścienie kopiujące jak i prowadnice wzdłużne.

Parametry techniczne

Płynnie regulowana prędkość obrotowa od 10 000 obr/min do 31 000 obr/min

Bezszczotkowy silnik POWERSTATE™

Zasilanie akumulatorami 18v  z serii M18

Dwie diody LED doświetlające obrabiany materiał

Możliwość stosowania frezów o trzpieniu 8 i 6mm

Moje opinia

Szczerze mówiąc, na początku byłem sceptycznie nastawiony do bezprzewodowych frezarek, jednak Milwaukee FTR8 zmieniło moje zdanie. Podczas pracy nie odczuwałem braku mocy, ba miałem nawet wrażenie, że jest nawet mocniejsza od moich małych, sieciowych frezarek. Komfort pracy jest naprawdę na wysokim poziomie. Przyznam się, że od teraz moją ulubioną czynnością podczas wykonywania mebli jest właśnie zaokrąglanie krawędzi. Tą maszynką robi się to po prostu obłędnie!

Jeśli jesteś profesjonalistą i szukasz dość wielofunkcyjnej, niedużej frezarki akumulatorowej z pewnością propozycja marki Milwaukee będzie strzałem w dziesiątkę.

Tagi: