Hikoki

Hikoki Multi Volt to najbardziej innowacyjna technologia zasilania narzędzi akumulatorowych

Firma Hikoki od kilku lat ma w ofercie nawą gamę elektronarzędzi pod nazwą Multi Volt. Jest to całkowicie nowa platforma elektronarzędzi akumulatorowych o napięciu 36V, zasilana  dwunapięciowymi akumulatorami 36V/18V.

Nowe akumulatory Multi Volt zostały tak opracowane aby napięcie zasilania 18 lub 36 V mogło być zastosowane, zarówno w nowych konstrukcjach 36-woltowych, jak i dotychczas wytwarzanych narzędzia 18-woltowych.

Nowe rozwiązanie techniczne polega na systemie połączeń ogniw litowo-jonowych wewnątrz akumulatora. Odpowiednio dla narzędzi 36 V system łączy 2x więcej ogniw szeregowo, natomiast dla urządzeń 18V – równolegle. Co najważniejsze wybór napięcia dokonywany jest automatycznie przez elektronikę akumulatora Multi Volt. Akumulator rozpoznaje rodzaj elektronarzędzia, a właściwie jego napięcie, do którego go podłączono. Z punktu widzenia użytkownika jest to bardzo wygodne, a przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie. Użytkownik nie jest zmuszony do dokonywania żadnych dodatkowych czynności typu przełączanie, zarówno w akumulatorze, jak i samym narzędziu. Dzięki temu eliminujemy potencjalne pomyłki oraz możliwość uszkodzenia sprzętu.

Kolejną cechą nowych akumulatorów Multi Volt jest ich różna pojemność. W zależności od wybranego napięcia dysponujemy pojemnością 2,5Ah dla 36V, zaś w wypadku 18V – 5,0Ah. Bardzo istotne są również gabaryty nowych akumulatorów. Wymiary są dokładnie takie same jak dotychczasowe akumulatory 18V, jedynie waga jest o kilkanaście gram wyższa. W akumulatorach Multi Volt poprawiono również system chłodzenia. Jest on bardziej wydajny. Dodatkowo w przypadku użycia akumulatora w trybie 36V, z uwagi na niższe natężenie prądu, akumulatory te znacznie mniej się nagrzewają. W konsekwencji otrzymujemy znacznie większą żywotność, jak również większą efektywność. Akumulatory Multi Volt oferują moc na poziomie 1080W. Podobnie jak wszystkie akumulatory litowo-jonowe Hikoki (dawniej Hitachi) wytrzymują ponad 1500 cykli ładowania. Współpracują z nową szybką ładowarką model UC18YSL3, która jest w stanie naładować akumulator w 32 min. O poziomie naładowania akumulatora dowiemy się z diodowego wyświetlacza znajdującego się w przedniej części akumulatora.

Platforma elektronarzędzi spod znaku Multi Volt to w chwili obecnej praktycznie cały przekrój najbardziej popularnych i pożądanych elektronarzędzi. W ofercie klient znajdzie: wiertarko-wkrętaki, szlifierki, zakrętarki i klucze udarowe, młotowiertarki SDS Plus oraz SDS MAX, pilarki czy nawet ukośnicę akumulatorową. Wszystkie wymienione narzędzia dostępne są w dwu specyfikacjach zarówno w wersji z akumulatorami i ładowarką, jak również w wersji „zero”, bez akumulatorów i ładowarki.

Urządzenia dostępne są w wyspecjalizowanej sieci dealerskiej Hikoki na terenie całego kraju.

Więcej o serii Multi Volt znajdziecie na stronie producenta:

https://www.hikoki-narzedzia.pl/technologia/multi-volt

Tagi: