Pro

Jakie obuwie ochronne, które zabezpieczy podbicie?

Czy w Twoim miejscu pracy występuje ryzyko upadku ciężkich przedmiotów, które mogą powodować urazy stóp? W takiej sytuacji stopy wymagają odpowiedniej ochrony. Dotyczy to zarówno palców, jak i podbicia. Obuwie ochronne MASCOT z zabezpieczeniem podbicia zapobiega obrażeniom stóp wskutek nacisku lub uderzenia przez spadający obiekt.

Aby móc cieszyć się maksymalnym poziomem bezpieczeństwa, istotny jest wybór butów dostosowanych do wykonywanej pracy. W kolekcji MASCOT® FOOTWEAR INDUSTRY znajdują się zarówno półbuty, jak i wysokie buty ochronne z zabezpieczeniem podbicia.

Stopy są narażone na urazy

Ze stóp korzystamy praktycznie bez przerwy – zarówno w pracy, jak i w czasie wolnym. To bezcenne narzędzie, na które trzeba uważać. Ponieważ stopy wystają poza obrys ciała, są bardziej niż jego inne części narażone na urazy spowodowane upadającymi lub toczącymi się przedmiotami. W wielu miejscach pracy konieczna jest więc ich ochrona – w tym zabezpieczenie podbicia.

Chroń podbicie przed uderzeniami i naciskiem

Podczas wykonywania prac, np. przy rozbiórce budynków albo obsłudze maszyn, ważne jest bezpieczeństwo całych stóp. Zabezpieczenie podbicia gwarantuje dodatkową ochronę, gdyż amortyzuje potencjalne uderzenia spadających przedmiotów. Jest zintegrowane z cholewką i zaprojektowane tak, by było nieodczuwalne w czasie pracy. Ponieważ jest elastyczne, nie wywołuje dyskomfortu ani nie przeszkadza. W zabezpieczenie podbicia wyposażone są modele F0220-902 (wysokie buty ochronne) i F0221-902 (półbuty ochronne) z kolekcji MASCOT® FOOTWEAR INDUSTRY.

Obuwie ochronne – ochrona podbicia MASCOT®

Obuwie ochronne z pełnym zabezpieczeniem

Dzięki zabezpieczeniu podbicia zarówno półbuty, jak i buty wysokie to najlepsze rozwiązanie dla osób, które w pracy są narażone na spadające obiekty, np. ciężkie elementy betonowe, i potrzebują dodatkowej ochrony. Specjalne wzmocnienie nosków sprawia, że buty nadają się do pracy w pozycji klęczącej i są trwalsze. Wygodę chodzenia w obydwu modelach zwiększają amortyzujące podeszwy środkowe. Półbuty i buty wysokie opatrzone są certyfikatem zgodności z normą EN ISO 20345. Oznacza to, że spełniają wymogi stawiane obuwiu wykorzystywanemu w strefach, w których bezpieczeństwo trzeba mieć na szczególnej uwadze.

Ergonomiczne wkładki MASCOT (FT090, FT091, FT092) są również zatwierdzone dla obu modeli, dzięki czemu ich stosowanie nie powoduje utraty certyfikacji obuwia.

Wysokie buty ochronne F0220-902 i półbuty ochronne F0221-902 są dostępne i można je zamówić/zakupić u lokalnego dystrybutora MASCOT.