Milwaukee

Kątowy klucz udarowy MILWAUKEE® M12 FRAIWF12

Udarowy klucz kątowy MILWAUKEE® oznaczony kodem M12 FRAIWF12, to jak sama nazwa sugeruje, elektronarzędzie akumulatorowe, zasilane prądem DC o napięciu 12V. Niezwykle zgrabny projekt, z pozoru niewielki, natychmiast po światowej premierze okazał się narzędziem bardzo silnym i działającym stabilnie – dzięki zaawansowanym systemom elektronicznym – nawet przy błyskawicznie zmieniających się parametrach pracy.

Ogólna charakterystyka elektronarzędzia.

Udarowy klucz kątowy M12 FRAIWF12 to przedstawiciel systemu M12, co oznacza zasilanie go prądem DC o napięciu 12V, generowanym przez dowolny akumulator z tej wzajemnie kompatybilnej rodziny. Wszystkie źródła energii M12 to oczywiście akumulatory wyprodukowane w standardzie Li-Ion, jednak dzięki technologii Redlithium-Ion zapewniają do 20% więcej momentu obrotowego (Nm), znacznie wydłużony czas pracy na jednym ładowaniu oraz zdolność do długotrwałego działania przy niskiej temperaturze otoczenia, sięgającej do -20°C. Klucz M12 FRAIWF12 wykonany został w standardzie ½”, a jego uchwyt wyposażono w pierścień zabezpieczający, co docenią fachowcy często zmieniający końcówki. Maksymalny moment dokręcania w przypadku tego modelu wynosi do 270 Nm, zaś moment zrywający to 300 Nm. Wydłużona konstrukcja korpusu, profil głowicy o długości tylko 71 mm, wygodny uchwyt i ochronna guma oraz diodowe oświetlenie przestrzeni roboczej – wszystkie te atrybuty sprawiają, że tym kluczem świetnie pracuje się w miejscach trudnodostępnych i ciasnych,  a to w zasadzie typowe warunki pracy w każdym warsztacie samochodowym czy punkcie serwisującym dowolne maszyny. Pomaga też dobre wyważenie narzędzia oraz waga na poziomie 1.7 kilograma, przy zamontowanym akumulatorze M12 B4. Pozostałe podstawowe parametry kątowego klucza udarowego M12 FRAIWF12 prezentują się następująco.

Częstotliwość udaru (na 1 minutę)0-1350 / 0-2700 / 0-3600
Prędkość bez obciążenia0-1150 / 0-2300 / 0-3000
Uchwyt narzędzia½” kwadrat
Maksymalna Ø śrubyM16

Elektronika na pokładzie udarowego klucza kątowego M12 FRAIWF12.

Nie da się ukryć, że ten model klucza to sprzęt, po który profesjonaliści sięgają bardzo chętnie, ponieważ zawiera w sobie wszystko to, co w praktyce udowodniło swoją wartość. Jest tu zatem bezszczotkowy silnik Powerstate o sprawdzonej wysokiej żywotności i wyróżniającej się wydajności przy pracach najbardziej obciążających. Jest też wspomniana wcześniej technologia Redlithium-Ion, dzięki której praca jest dodatkowo wydłużona i możliwa przy różnych warunkach atmosferycznych. Ale przede wszystkim nad bezpieczeństwem elektronarzędzia i efektywnością pracy czuwa system Redlink Plus, który jest niczym innym jak inteligentnym nadzorem nad zespołem „napęd – źródło zasilania – ładowarka”. Efektem jego działania jest skuteczne cyfrowe zabezpieczenie przeciążeniowe motoru i akumulatora, włączając w to indywidualne monitorowanie ogniw wewnątrz baterii, co znowu podnosi żywotność elektronarzędzia.

Podsumowanie.

Spięcie wszystkich opisanych wyżej systemów z zaawansowanym bezszczotkowym silnikiem w obrębie jednej obudowy, zaowocowało efektem synergicznym, co stanowi samo w sobie wartość dodaną. Fachowcy doceniają jeszcze jeden aspekt powiązany nie tylko z tym kluczem, ale też każdym wyrobem marki Milwaukee®, czyli 3-letnią gwarancję na elektronarzędzie i 2-letnią gwarancję na akumulator.

Tagi: