Pro

Marka Stahlwille w Polsce i na świecie oraz system modułów TCS w aktualnej promocji 2023

Marka Stahlwille jest obecna w Polsce od 1999 roku i przez ten czas rozwinęła się w sposób niebywały, stając się jednym z kluczowych graczy na polskim „podwórku”. Sukces ten nie wziął się oczywiście znikąd – stoi za nim szereg trafnych działań podjętych przez zespół kierujący polską spółką-córką z siedzibą w Bielsko-Białej, a także cały, ponad 150-letni dorobek firmy matki.

Historia niemieckiego giganta profesjonalnych narzędzi ręcznych

Stahlwille to uznana na całym świecie niemiecka firma specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości narzędzi ręcznych, z kluczami dynamometrycznymi na czele. Jej długoletnia historia zaczęła się w roku 1862, kiedy to Eduard Wille założył w Wuppertal firmę produkującą narzędzia i maszyny dla lokalnego przemysłu tekstylnego. Nazwał ją wówczas Wille i Synowie. Z czasem stery w firmie przejęło następne pokolenie Wille’ów, które zaczęło się koncentrować na produkcji wysokiej jakości narzędzi ręcznych, co okazało się trafnym posunięciem. Na początku XX wieku firma została przemianowana na Stahlwille. Nazwa ta przetrwała do dziś i jest synonimem wysokiej jakości.

Dziś Stahlwille GmbH & Co. KG z siedzibą w Wuppertal to potężna marka znana między innymi z topowych kluczy dynamometrycznych oraz wielu innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Jej narzędzia, na które składa się ponad 4000 pozycji katalogowych, stanowią często podstawowe wyposażenie zakładów i serwisów działających w branżach takich jak motoryzacja, lotnictwo, przemysł energetyczny i wydobywczy oraz wielu innych, które od narzędzi wymagają trwałości, wytrzymałości i wysokiej dokładności wykonania i pracy.

Stahlwille Polska – sylwetka spółki

Wejście marki Stahlwille na rynek polski nastąpiło pod koniec 1999 roku, kiedy to w Bielsko-Białej zarejestrowana została spółka STAHLWILLE POLSKA sp. z o.o., pełniąca rolę generalnego reprezentanta i dystrybutora wyrobów tej marki. Błyskawicznie powstała siedziba główna firmy, obejmująca też biuro obsługi kontrahentów i centralny magazyn produktów. Dziś firma oferuje polskim Partnerom, nie tylko pełną gamę produktową, dostępną w bardzo krótkim czasie nawet przy zamówieniach o dużym wolumenie, ale także doradztwo, testy, instalacje, wdrożenia oprogramowania i szkolenia produktowe (demo-bus). Ważną usługą świadczoną przez spółkę jest laserowe znakowanie narzędzi (ponad 100 tysięcy sztuk rocznie) oraz serwis kalibracyjny kluczy dynamometrycznych, który przeprowadzany jest za pomocą najnowocześniejszego w Polsce, specjalistycznego urządzenia Perfect Control, zgodnie z normą ISO 6789:2017.

Jedną z najciekawszych usług zaoferowanych przez Stahlwille Polska jest projektowanie i wykonywanie modułów TCS (Tool Control System), które stanowią podstawę unikalnego systemu kontroli kompletności i ochrony narzędzi. Moduły te wytwarzane są z pianki na bazie polietylenu i wykorzystują różne barwy, w tym kolory sygnałowe, dzięki którym pracownik natychmiast dostrzega brak narzędzia.

Aktualna promocja 2023 obejmująca innowacyjny system TCS

System TCS początkowo przeznaczony był na potrzeby zaplecza technicznego w lotnictwie, gdzie kontrola kompletności narzędzi po każdej czynności serwisowo-obsługowej ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa. Bardzo szybko okazał się przydatny również w przemyśle i mobilnych serwisach, dla których ochrona powłoki chromowej na narzędziach ręcznych to kwestia ich wydłużonej żywotności. Dziś firma Stahlwille udostępnia system wszystkim swoim klientom, ponieważ są to profesjonalni użytkownicy, którzy doceniają to rozwiązanie, a szczególnie możliwość indywidualnego skanowania ich własnych narzędzi i następnie projektowania i wytwarzania modułów TCS w dowolnych wymiarach, dla dowolnego układu mebli warsztatowych.

Obecnie system jest częścią ogólnopolskiej akcji promocyjnej, w ramach której klienci zamawiający swój wymarzony zestaw narzędzi z katalogu Stahlwille otrzymują jednocześnie moduły TCS w wybranym przez siebie kolorze całkowicie bezpłatnie.

Tagi: