Wydarzenia

MASCOT sponsoruje Jana i Kevina Magnussenów w walce o trofeum Le Mans

Czysto duńska ekipa w wyścigu LE MANS 24 HOURS 2021 staje się rzeczywistością – a MASCOT jest częścią teamu. Jan i Kevin Magnussenowie od lat marzyli o wspólnym udziale w wyścigu Le Mans. Teraz marzenie to się ziści, gdy razem z Andersem Fjordbachem zawalczą o trofeum w kategorii LMP2.

Jesteśmy bardzo zadowoleni i zaszczyceni tym, że taka duża i wiodąca na rynku marka, jak MASCOT, zdecydowała się wesprzeć nasze przedsięwzięcie. Musimy podkreślić, że wybieramy się do LE MANS 24 HOURS 2021 z ambicją i wolą zwycięstwa. Jeśli chodzi o osiąganie celów i uzyskiwanie najlepszych wyników, to bez wątpienia przyświecają nam identyczne wartości jak te, którymi w swojej codziennej działalności kieruje się MASCOT – mówi Jan Magnussen. Również Kevin Magnussen cieszy się ze wsparcia. – Dla naszego projektu ogromne znaczenie ma fakt, że jesteśmy duńską ekipą, która wystartuje w duńskim samochodzie z duńskimi kierowcami. To fantastyczne, że będąc z tak małego kraju możemy mieć ambicję wygrania największego wyścigu świata. Dlatego jesteśmy dumni, że duża duńska firma, taka jak MASCOT, uwierzyła w naszą misję na tyle, by przyłączyć się do ekipy

dodaje Kevin Magnussen

Również dla MASCOT współpraca z dążącym do zwycięstwa duńskim teamem jest wyróżnieniem. – To unikalne przedsięwzięcie i zaszczyt dla nas, że będziemy w jednej drużynie z tak doświadczonymi ikonami sportów motorowych, jak Jan i Kevin Magnussenowie. Ich profesjonalizm i koncentracja na celu są niespotykane i cieszymy się, że będziemy świadkami spełnienia przez nich kolejnego marzenia – mówi Michael Grosbøl, dyrektor zarządzający MASCOT. – Z radością i dumą pomagamy właśnie w tym przedsięwzięciu, gdzie ojciec i syn wreszcie zrealizują swój plan wspólnego wzięcia udziału w wyścigu LE MANS 24 HOURS 2021 – dodaje. To, że MASCOT współpracuje właśnie z Janem i Kevinem Magnussenami nie jest czymś wyjątkowym. Firma od lat sponsoruje sporty motorowe w Europie. Ostatnio wspierała utalentowanego duńskiego kierowcę Christiana Lundgaarda.

Odzież robocza w akcji

Członkowie ekipy Jana i Kevina Magnussenów również odniosą korzyść z tego, że w jej skład wchodzi przedsiębiorstwo znane z innowacyjnej i wytrzymałej odzieży roboczej. Cały zespół zostanie w pełni wyposażony w odzież i obuwie MASCOT. Produkty MASCOT są tworzone z myślą o maksymalnej swobodzie ruchu użytkownika. Muszą pozwalać na aktywność, efektywność i dynamikę – to decydujące elementy w wielu miejscach pracy, także w warsztacie i pit stopie.

Ekscytujący rok dla duńskiego sportu motorowego i MASCOT

Oprócz udziału w wyścigu LE MANS 24 HOURS 2021, który odbędzie się w sierpniu, MASCOT sponsoruje Magnussen Racing IVS, również w związku z uczestnictwem Jana Magnussena w tegorocznych mistrzostwach WEC i rywalizacji w klasie TCR.

Tagi: ,