Ogród

Metabo wkracza na ogrody

Po latach obecności na rynku, Metabo, niemiecki producent profesjonalnych elektronarzędzi, wkracza na ogrody i startuje z programem narzędzi ogrodowych.

Od wkrętarki do kosiarki

Wydajne wiertarko-wkrętarki, pełen program wytrzymałych szlifierek kątowych i w końcu doceniany przez użytkowników system akumulatorów litowo-jonowych z unikatową gwarancją. Lata doświadczeń niemieckich inżynierów doprowadziły markę Metabo do kolejnego etapu w jej rozwoju. Na początku 2021 roku zadebiutował program narzędzi ogrodowych zasilanych akumulatorem litowo-jonowym 18V.

Spaliny są niemodne

Rozwijana od ponad dekady technologia litowo-jonowa znalazła w ten sposób kolejny obszar zastosowań. Każdy, kto posiada ogród, albo działkę, doskonale wie, jakie dylematy ma początkujący w tej dziedzinie miłośnik własnego kawałka trawnika. Jednym z nich jest dobór odpowiednich narzędzi ogrodowych, np. kosiarki. Na tym polu jest spora różnorodność. Narzędzia zasilane silnikami spalinowymi, sieciowe (230V) lub akumulatorowe. Te pierwsze mają swoje ograniczenia. Spory hałas, konieczność wykonywania regularnych przeglądów, kosztowny serwis i mało przyjazny wpływ na środowisko.

230V – to się będzie za tobą ciągnąć!

Narzędzia zasilane sieciowo: warunek, by z nich korzystać jest jeden – należy mieć dostęp do gniazdka. To w wielu przypadkach nie jest tak oczywiste. Nawet, jeśli dostęp do 230V istnieje w ogrodzie lub na działce, wciąż pozostaje problem ciągnącego się za użytkownikiem przedłużacza. Opcją, która eliminuje praktycznie wszystkie te wady, jest narzędzie zasilane akumulatorem. Bez spalin, bez ogona w postaci wielometrowego przedłużacza.

Akumulator konta sieć. To działa?

Ostatnie lata i rozwój technologii akumulatorów litowo-jonowych udowadniają, że akumulatora nie należy się bać. Mocne szlifierki kątowe, wiertarko-wkrętarki pozwalające pracować z wkrętami o długości kilkudziesięciu centymetrów. Każda z tych grup narzędzi udowadnia, że akumulator może z powodzeniem konkurować z kablem sieciowym. Jeśli dodać do tego nowoczesne silniki bezszczotkowe, generujące z mniejszego gabarytu wyższy moment i praktycznie bezobsługowe, to przepis na zadbany ogród wydaje się być jeden. To akumulator Li-Ion.

Kosiarka akumulatorowa, kosa i nożyce. I znacznie więcej.

W wiosennej ofercie Metabo znalazło się kilka narzędzi ogrodowych. Kosiarka akumulatorowa, kosa akumulatorowa, dmuchawa do liści i nożyce do trawy i żywopłotów. Każda z maszyn pracuje z akumulatorem o napięciu 18v. Dmuchawa, kosa i nożyce wymagają jednego, kosiarka – dwóch. Co stanowi o atrakcyjności tego rozwiązania? Otóż akumulator Li-Ion to dowolny akumulator, jaki Metabo produkuje od 2009 roku. W ciągu ponad dekady niezmienne pozostaje jego mocowania. Dzięki temu narzędzie kupione kilka lat temu można wyposażyć w dostępny aktualnie akumulator. Ale także akumulator (np. od wkrętarki z 2017 roku), może zasilić kosę kupioną przed tygodniem.

Wydajność, gwarancja i święty spokój.

Wiadomo, że nic tak dobrze nie uspokaja, jak przebywanie we własnym ogrodzie. Mając to na uwadze, Metabo oferuje praktycznie niedościgniony program gwarancyjny na urządzenia akumulatorowe. Wszystko po to, żeby spokój o długą i bezawaryjną pracę nie był niczym zmącony. Oprócz gwarancji na same narzędzia, trzyletnią gwarancją objęta jest również bateria. Bez względu na ilość cykli ładowań, akumulator jest bezpieczny przez minimum 3 lata od daty zakupu. Niezależnie od tego, czy zasila on kosiarkę akumulatorową, czy wyrzynarkę.

Polecamy Cellfast narzędzia pielęgnacyjne ERGO LINE™: