Wydarzenia

 Mini Crane Operator Challenge 2025

Zbliża się kolejna, trzecia już, edycja konkursu Mini Crane Operator Challenge. Tak jak i poprzednie imprezy, zawody będą jednym z głównych wydarzeń towarzyszących  Międzynarodowym Targom Budownictwa i Architektury BUDMA, które odbędą się w dniach 11-14 lutego 2025 roku w Poznaniu. Będzie wtedy można się przekonać, że mini żurawie to nie zabawki, a profesjonalne maszyny, które imponują osiągami i precyzją wykonywania cykli roboczych.

Konkurs Mini Crane Operator Challenge na trwale wpisał się już do kalendarza imprez organizowanych w celu prezentacji sprawności maszyn i umiejętności ich operatorów. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż wydarzenie w atrakcyjnej formule pozwala z jednej strony sprawdzić się uczestnikom na tle kolegów „po fachu”, a z drugiej pokazuje wszechstronność i imponujące osiągi mini żurawi.

W dodatku miejsce rozgrywania konkursu dodatkowo podnosi jego prestiż, gdyż BUDMA to od lat najważniejsza w Polsce impreza targowa poświęcona branży budowlanej. To tam prezentowane są najnowsze rozwiązania i technologie wykorzystywane w budownictwie. Wśród nich na pewno warte uwagi są mini żurawie, które choć systematycznie zyskują na popularności to nadal przez wielu są niedoceniane. Tym bardziej, że podobnie jak na początku tego roku, tak i w przyszłym będzie można zobaczyć je na żywo, podczas dynamicznych pokazów, które towarzyszyć będą konkursowi Mini Crane Operator Challenge.

A możliwości tych maszyn są naprawdę duże i umiejętnie wykorzystywane mogą w znaczącym stopniu wpłynąć na efektywność różnego rodzaju prac. Do takiej formuły prezentacji tych sprytnych maszyn jest także przekonany Jakub Mielniczek, właściciel firmy Abuk, który po raz kolejny udostępnia do konkursowych zmagań dystrybuowane przez siebie mini żurawie firmy Hoeflon.

Maszyny tego producenta to wielofunkcyjne, solidne i łatwe w obsłudze żurawie, które od lat cieszą się doskonałą opinią przedsiębiorców z całego świata. Te innowacyjne dźwigi o niewielkich wymiarach idealnie nadają się do wykonywania ciężkich prac budowlanych w trudno dostępnych miejscach. Są w stanie przenosić duże ciężary przy stosunkowo niskim nacisku maszyny na podłoże, więc można je stosować praktycznie na każdym terenie. Używane w różnego rodzaju pracach budowlanych oraz w transporcie materiałów mogą przenieść lub podnieść ładunki cięższe niż ich własna masa – informuje Jakub Mielniczek.

Mini żurawie Hoeflon mogą być używane w różnorodnych zastosowaniach. Sprawdzą się zarówno przy montażu szkła, jak i pozycjonowaniu elementów konstrukcyjnych czy przenoszeniu ciężkich prefabrykatów. Dzięki stosunkowo niewielkim rozmiarom i wadze są świetną alternatywą dla tradycyjnych dźwigów wielkogabarytowych. Bez większych problemów zmieszczą się w windzie budowlanej czy na pace samochodu dostawczego. Mały nacisk maszyny na podłoże pozwala na jej wykorzystywanie w grząskim terenie lub w pomieszczeniach, w których znajduje się delikatna, podatna na uszkodzenia posadzka.

– W naszej ofercie znajduje się pięć modeli mini żurawi marki Hoeflon. Wśród nich innowacyjny dźwig elektryczny Pick&Carry, który jest pełnowartościową, kompaktową maszyną o zdolności unoszenia materiału na wysokość 22 metrów o wadze dwóch ton. Ponadto oferujemy podnośniki gąsienicowe Hinowa i naszą nowość, czyli wprowadzone niedawno do sprzedaży mini żurawie dekarskie firmy Amak – informuje Jakub Mielniczek.

O zaletach mini żurawi Hoeflon na „własnej skórze” przekonali się uczestnicy ostatniej edycji konkursu Mini Crane Operator Challenge. W konkursowych zmaganiach wykorzystywany był bowiem mini żuraw Hoeflon C6 E. Okazało się, że maszyna mimo niepozornych wymiarów (3,14×0,75×1,3,14×0,75×1,95 m), po rozłożeniu dysponuje wysięgiem 16 metrów i może transportować ładunki o masie ponad 6 ton.

Ponadto maszyna wyróżnia się niewielką masą własną, która razem z przyczepą nie przekracza 3,5 tony. Operatorzy chwalili także jakość wykonania oraz precyzję z jaką można było tym modelem wykonywać konkursowe zadania.

W kolejnej edycji mini żurawie Hoeflon także wezmą udział i najlepiej w dniach 11-14 lutego przyjechać do Poznania, aby naocznie przekonać się o ich niebagatelnych możliwościach w praktycznym zastosowaniu.

Poprzednie edycje konkursu Mini Crane Operator Challenge cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, a wiele pozytywnych recenzji upewniło nas, że jest to odpowiednia forma prezentacji innowacyjnych technologii. Jestem przekonany, że przyszłoroczna edycja dostarczy jeszcze więcej pozytywnych wrażeń, gdyż szykujemy wiele widowiskowych konkurencji, a na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody – zapewnia Jakub Gosk, organizator konkursu.

Patronat nad konkursem oraz sprawują portale – Liga Mistrzów Operatorów i Narzędzioholicy.pl oraz kwartalnik THE TOOLS.

Rejestracja uczestników trwa – https://forms.gle/dYCqrFynpkBjYvov9

Tagi: ,