Polecamy

No to jazda

Transportowanie i przechowywanie narzędzi to nie jest prosty temat. Dobranie odpowiedniego rozwiązania to wybór na lata i biorąc pod uwagę przekrojowo ofertę rynkową to właśnie Kistenberg jest liderem możliwości w tym zakresie.

Dostępne na rynku skrzynie możemy podzielić na dwie grupy – skrzynie systemowe i nie systemowe. Dla posiadaczy skrzynek niesystemowych nie ma dużego wyboru na rynku, bo o ile rozwiązań skrzyniowych marka Kistenberg ma w swojej ofercie bardzo dużo, to jednak są one przeznaczone głównie dla majsterkowiczów i ekip posiadających niewielkie – bardzo wyspecjalizowane zestawy narzędzi. Więc jeśli ktoś idzie w stronę braku systemu to albo nosi skrzynki w rękach, albo może wyposażyć się w uniwersalny wózek transportowy i na nim przewozić swoje skrzynki. Oczywiście nie jest to rozwiązanie ani ładne, ani jakoś bardzo wygodne, dlatego też profesjonaliści wybierają systemy modułowe i w tej dziedzinie Kistenberg zdecydowanie ma się czym pochwalić.

Zasadniczo skrzynie modułowe posiadają dwie możliwości: albo kart, czyli skrzynka z kołami, albo platformę transportową. Platforma transportowa marki Kistenberg oznaczona jest modelem KXBP6045. Jest ona rozwiązaniem uniwersalnym, ponieważ jest kompatybilna z oboma systemami modułowymi marki i możemy ją połączyć zarówno z X-Block, X-Block Solid Toolbox jak i z Modular Solution. Jest to prostokątny moduł wyposażony w cztery koła z czego dwa są z hamulcami. Koła są skrętne we wszystkie strony, dzięki czemu mamy możliwość wygodnego poruszania się nawet w bardzo ciasnych przestrzeniach. Należy zwrócić uwagę na to, że koła te są niezbyt duże i o ile poruszanie się na płaskich powierzchniach nie jest problemem, o tyle wjeżdżanie tym po schodach może już być problematyczne lub wręcz niemożliwe. Platforma jest bardzo dobrze wykonana i została wyposażona w precyzyjnie przemyślany system ożebrowań, dzięki temu zapewnia ona ładowność nawet do 120 kg.

Skrzynki Kistenberg składają się z dwóch głównych rodzin – z serii X Block oraz Modular Solution. Na testy wybraliśmy zestaw KMSS553585B nazywany też mobilnym warsztatem. Dlaczego cały zestaw? Powiedzmy sobie szczerze, a jaki jest sens testowania samego karta z rozwiązania modułowego? Mamy tu organizer, skrzynkę narzędziową oraz moduł jezdny. Nasz kart, zwany też modułem jezdnym to nic innego jak skrzynka narzędziowa wyposażona w dwa duże, bardzo solidne koła oraz rączkę która umożliwia transport całego zestawu. Co oczywiste – uchwyt transportowy jest teleskopowy i możemy jego wysokość dostosować do swoich potrzeb i wzrostu. Dzięki wspomnianej wcześniej platformie tu również mamy wybór między kartem a platformą, jednak moduł jezdny pozwoli nam lepiej poruszać się w trudnym terenie i po schodach.

Bardzo podobnie sytuacja wygląda w zestawie X Block 3 KXBS6040100 który również mieliśmy możliwość przetestować. Różnica jest taka, że w skład zestawu wchodzi kosz narzędziowy, skrzynka PRO20 KXB604020 oraz moduł jezdny. Moduł X Block PRO604050 jest  w pełni pyło- i wodoszczelny i charakteryzuje się bardzo dużą powierzchnią ładunkową. Tak jak wspomniana wcześniej platforma, ma nośność do 120 kg. Sytuacja jest analogiczna jak w wyżej wymienionym zestawie czyli do transportu rodziny X Block możemy wybrać pomiędzy kartem a platformą i ograniczenia są dokładnie takie same.

Wszystkie omawiane wcześniej elementy nie są żadną nowością na rynku – analogiczne rozwiązania ma w swojej ofercie kilku producentów. Jednak nie bez powodu skupiamy się na jednym konkretnym producencie- te od Kistenberga to naprawdę wysoką jakość wykonania i dbałość o szczegóły. Jest też pewne rozwiązanie którego nie ma nikt inny! Mówimy tu o zestawie X Block 2 K0215. Składa się on ze skrzyni do przewożenia długich elementów i bardzo dużych narzędzi – X Block WAGON KXB8040W. Jest to tak samo jak inne elementy systemu X Block skrzynia pyło- i wodoszczelna, różni się jednak rozmiarem- jest znacząco większa. Ma ona maksymalną ładowność 50 kg i nośność 120 kg. Wyposażona jest tak samo jak inne elementy systemu X Block w duże bardzo charakterystyczne bieżnikowane koła, dlatego nie straszne jej schody czy inne warunki. I niby nic w tym niezwykłego – ot duża skrzynia na kołach, ale ma jedną bardzo unikalną zaletę. Dzięki temu, że posiadamy zapięcie ulokowane w pokrywie otrzymujemy możliwość połączenia naszego WAGONa z innymi elementami systemu X Block. W tym zestawie w komplecie otrzymujemy skrzynię LOG 20 KXB604020F. Bardzo ciekawy pomysł i naprawdę nie oferuje tego nikt inny na rynku.

Wiemy, że w obecnych czasach wybór jest bardzo trudny. Sami testując te skrzynie rozmawialiśmy wielokrotnie o tym dlaczego modułowość jest tak ważna. Prawda jest taka, że Kistenberg daje nam w rozsądnych kosztach bardzo udane rozwiązania. Charakteryzuje je jakość, precyzja wykonania i dbałość o szczegóły. Mają one też bardzo ładny design. W testowym okresie systemy poradziły sobie w każdych warunkach. Mnogość kombinacji (bo korzystaliśmy również z innych skrzynek z tych systemów) dają możliwość zbudowania idealnie skomponowanego pod siebie zestawu. Pamiętajmy też, że wchodząc w te systemy wspieramy Polską markę.

Tagi: