Pro

Nowa generacja wierteł koronowych do metalu od Norton

Każdy kto kiedyś wiercił otwory w metalu, szczególnie te o większej średnicy, wie, że zajmuje to sporo czasu i wiertło może się szybko zużyć. Dlaczego? Zwykłe wiertło kręte musi wykonać otwór o całej średnicy wiertła, co wiąże się z dłuższą pracą, większym nakładem energii i szybszym zużyciem samego narzędzia.

W takim przypadku lepszym rozwiązaniem będą wiertła koronowe nowej generacji od Norton. Narzędzia te, zwane także frezami pierścieniowymi lub frezami trepanacyjnymi, oferują łatwe i wydajne wiercenie w metalach różnego typu. Wiertło koronowe Norton wycina tylko rowek na obwodzie otworu, pozostawiając pośrodku solidny rdzeń, który jest wypychany przez kołek wypychacza. Frezy trepanacyjne długo pozostają ostre i mogą wywiercić od 5 do 10 razy więcej otworów niż wiertło kręte. Co więcej, wiertła wykonane ze stali szybkotnącej HSSM2 i HSS-E można naostrzyć i ponownie używać. Dzięki unikalnej geometrii narzędzia, wiercenie precyzyjnych otworów pod kątem jest łatwiejsze, a sam otwór uzyskuje znacznie lepsze wykończenie

Stosowanie wiertła koronowego do metalu Norton naprawdę się opłaca!

  • Potrzebujesz mniej czasu na wiercenie otworu
  • Zużywasz mniej energii
  • Uzyskujesz znacznie lepsze wykończenie

Wiertła koronowe Norton oferowane są w szerokiej gamie wymiarów oraz materiałów (HSSM2, HSS-E, TCT). Najlepiej stosować je z wiertarkami magnetycznymi lub wiertarko-wkrętarkami. Występują standardowo z uchwytem Weldon. Inne uchwyty i wymiary dostępne są na życzenie.

Pełną gamę wierteł koronowych do metalu Norton możesz zobaczyć na stronie www.nortonabrasives.com

Tagi: