Fein

Nowe kompaktowe i lekkie pilarki do metalu od FEIN

Nowe pilarki do metalu od FEIN to zaawansowane maszyny dla profesjonalistów łączące wydajność z wysoką ergonomią użytkowania. Zapraszamy do zapoznania się z ich charakterystyką.

Pełna moc F-IRON Cut 57 AS

Nowa piła tarczowa  F-IRON Cut 57 AS imponuje lekkością, kompaktowością i wydajnością umożliwiając czyste cięcie do głębokości 57 mm lub grubości materiału do 24 mm. Omawiany model usuwa o 50 procent więcej materiału niż konkurencja. Elektronarzędzie to idealne połączenie bezszczotkowego silnika, akumulatora ProCORE i idealnie dopasowanej tarczy. Co więcej, piła F-IRON Cut 57 AS ma niewielką masę własną wynoszącą zaledwie 3 kg. Dzięki akumulatorowi ProCORE, F-IRON Cut 57 AS może również ciąć do 30 metrów na jednym ładowaniu akumulatora.

F-IRON Cut 57 AS

Nowa akumulatorowa piła tarczowa FEIN umożliwia łatwe wykonywanie długich i precyzyjnych cięć w metalu oraz dużą głębokość cięcia, bo aż do 57 mm. Funkcja indywidualnej regulacji prędkości umożliwia cięcie różnych materiałów, takich jak stal i stal nierdzewna, ale także różnych profili.

Solidna konstrukcja z odlewanego ciśnieniowo aluminium chroni narzędzie przed przegrzaniem. Odporny na wysoką temperaturę zbiornik na wióry zbiera do 80 procent latających gorących wiórów i zapewnia dodatkową ochronę.

F-IRON Cut 57 AS

Nowe tarcze są idealnie dopasowane do piły i charakteryzują się mniejszym zużyciem przy większej mocy cięcia. Tarcze dostępne są w wersji do stali i stali nierdzewnej, a także innych metali nieżelaznych, np. aluminium.

Pilarki akumulatorowe do zgrubnych i precyzyjnych cięć

Pilarka szablasta ASAS 18-21 K AS jest naprawdę wszechstronna. Poradzi sobie zarówno z metalem i tworzywami sztucznymi, jak i drewnem, drewnem kompozytowym oraz materiałami izolacyjnymi, docierając jednocześnie do narożników i trudno dostępnych miejsc. Posiada mocny silnik, który gwarantuje dobry postęp pracy i maksymalną moc. Duży nacisk położony jest także na ergonomię. Dzięki zmniejszonym wibracjom i przełącznikowi przyspieszenia, który umożliwia regulację prędkości jednym ruchem palca, piłowanie jest przyjemne i proste. System SDS umożliwia także szybką wymianę brzeszczotów bez użycia narzędzi.

ASAS 18-21 K AS

Praca w miejscach o małej swobodzie ruchu również nie stanowi problemu w przypadku piły taśmowej ABAS 18-63 AS. Dzięki beznarzędziowej wymianie brzeszczotu można nią ciąć wszystkie metale. Bezwibracyjny ruch brzeszczotu i oświetlenie LED obszaru roboczego umożliwiają precyzyjne rezultaty cięcia. Cięcie i cięcia ukośne można wykonywać jednocześnie. Ergonomiczna konstrukcja zapewnia przyjemną pracę dzięki kompaktowym rozmiarom i wygodnej obsłudze oburęcznej.

ABAS 18-63 AS
ASAS 18-21 K AS

MKAS 355 – wydajna piła do metalu

Piła do metalu MKAS 355 to synonim precyzji, bezpieczeństwa i 100% jakości FEIN. Dzięki odpowiednim tarczom można ją stosować na wiele różnych sposobów i doskonale nadaje się do stacjonarnych cięć w metalu. Dzięki odpowiednim tarczom MKAS 355 nadaje się do cięcia materiałów takich jak stal konstrukcyjna, stal nierdzewna czy metale nieżelazne. Nawet materiały pełne można ciąć precyzyjnie i szybko. Maksymalny postęp pracy jest możliwy i wymaga minimalnych poprawek. Precyzyjne ustawienie kąta dla cięć ukośnych w zakresie 0–45° umożliwia użytkownikom cięcie pod dowolnym kątem. Możliwość obsługi jedną ręką sprawia, że ​​MKAS jest łatwy w prowadzeniu i obsłudze. Stosując odpowiednią tarczę, można uniknąć wytwarzania się ciepła i iskier. FEIN oferuje odpowiednie  tarcze do każdego materiału, a dzięki nowej tarczy FEIN ze stali nierdzewnej gwarantuje cięcie bez zadziorów i długą żywotność.

MKAS 355

Grupa potężnych narzędzi: system akumulatorów AMPShare 18V

Jeden interfejs, wiele możliwości: od 2022 roku w coraz większej liczbie produktów FEIN można używać zarówno akumulatorów AMPShare, jak i BOSCH Professional 18 V. Dzięki nowoczesnej technologii ogniw i inteligentnemu zarządzaniu akumulatorami akumulatory dostarczają o 87 procent więcej mocy niż akumulatory konwencjonalne, a dzięki doskonałemu odprowadzaniu ciepła ich żywotność jest również dłuższa o 135 procent w porównaniu z akumulatorami standardowymi. Oznacza to krótszy czas ładowania, większą moc i mniej różnych akumulatorów i ładowarek – dla większej przejrzystości i mniejszego bałaganu w miejscu użytkowania.

Tagi: