Pro

NOWOŚĆ od FEIN: KBC 36 MAGFORCE –  najbardziej kompaktowa wiertarka rdzeniowa na świecie

KBC 36 MAGFORCE od FEIN to najbardziej kompaktowa na świecie magnetyczna wiertarka rdzeniowa z regulacją obrotów oraz obrotami prawo/lewo. Maszyna została opracowana do użytku w bardzo ciasnych miejscach, a dzięki niewielkiej wadze całkowitej, wynoszącej zaledwie 8,5 kg, doskonale nadaje się do mobilnego użytku na placach budowy lub w warsztatach. KBC 36 MAGFORCE jest dostępna w sieci sprzedaży od stycznia 2023r.

Najmniejsza na świecie wiertarka rdzeniowa z regulacją obrotów i lewymi obrotami to rozwiązanie pomocne w wielu remontach maszyn.

Magnetyczna wiertarka rdzeniowa KBC 36 MAGFORCE firmy FEIN ma kompaktową konstrukcję, której nie można znaleźć nigdzie indziej na rynku. Firma FEIN opracowała ją, aby rozwiązać problemy montażowe. Przy wysokości zaledwie 169 mm i długości 290 mm MAGFORCE radzi sobie z wierceniem rdzeniowym w trudno dostępnych miejscach, do których nie można dotrzeć tradycyjnymi wiertłami rdzeniowymi. Na przykład FEIN KBC 36 MAGFORCE mieści się w dwuteowniku HEB 200 z wolną przestrzenią 170 mm. Może być również stosowana w ograniczonych przestrzeniach przy budowie pojazdów, remontach maszyn i w miejscach, gdzie do tej pory wiertarki magnetyczne nie miały wstępu z racji na swoje gabaryty i możliwości.

FEIN KBC 36 MAGFORCE ma całkowitą masę zaledwie 8,5 kg i dlatego doskonale nadaje się do wiercenia nad głową i prac instalacyjnych.

Wysoko umieszczona przekładnia MAGFORCE zapewnia dobrą widoczność wiertła i punktu wiercenia. Co więcej, dla wygody i oszczędności miejsca, narzędzie można obsługiwać za pomocą grzechotki ½” lub klucza imbusowego 8 mm. Zakres skoku 46 mm pozwala na głębokość wiercenia do 35 mm. Ważąca zaledwie 8,5 kg, najlżejsza magnetyczna wiertarka rdzeniowa na rynku, może być używana pionowo i nad głową. Firma FEIN produkuje wszystkie elementy nośne z lekkiego odlewu aluminiowego o wysokiej wytrzymałości, a także zoptymalizowała wagę silnych magnesów o sile przyciągania magnetycznego wynoszącej 10.000N. Wszystkie elementy są zaprojektowane tak, aby były wyjątkowo odporne na odkształcenia i wytrzymywały duże obciążenia do trudnych zastosowań w przemyśle i rzemiośle.

Wysoka pozycja przekładni MAGFORCE zapewnia dobrą widoczność wiertła i punktu wiercenia.

Nowa wiertarka FEIN KBC 36 MAGFORCE to najbardziej kompaktowa magnetyczna wiertarka rdzeniowa na rynku. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom może być stosowana nawet w trudno dostępnych miejscach w budownictwie motoryzacyjnym.

Bezszczotkowy silnik o dużej mocy 1200W to gwarancja szybkości postępów pracy w każdych warunkach

Mocny, bezszczotkowy silnik FEIN PowerDrive o mocy 1200W zapewnia wysoki moment obrotowy, długą żywotność i brak konieczności konserwacji. Cechą szczególną KBC 36 MAGFORCE jest praca z prawymi i lewymi obrotami oraz elektroniczna regulacja prędkości. Przekładnia (nie kątowa jak w podobnych rozwiązaniach konkurencji) przenosi bardzo duży moment obrotowy, co w połączeniu z silnikiem bezszczotkowym tworzy miniaturowego tytana pracy.

Magnes o sile trzymania 10.000N zapewnia niezawodną podstawę narzędzia. Czujnik przechyłu natychmiast zatrzymuje narzędzie w przypadku ześlizgnięcia się, dzięki czemu praca z MAGFORCE jest niezwykle bezpieczna. Czytelne, trwałe elementy sterujące z wygodnym wskaźnikiem siły trzymania magnetycznego są umieszczone w bezpośrednim polu widzenia użytkownika.

FEIN KBC 36 MAGFORCE dostępna jest z szeroką gamą akcesoriów do kluczowych prac wiertniczych, takich jak wiercenie rdzeniowe, wiercenie pełne, pogłębianie i gwintowanie.

Szeroka gama akcesoriów FEIN

Oferta wiertarek rdzeniowych KB obejmuje odpowiednie akcesoria do każdego zastosowania. Niezależnie od tego, czy szukasz w pełni automatycznego, czy uniwersalnego narzędzia, a także czegoś do najmniejszych szczelin – FEIN ma idealną odpowiedź na wszystkie Twoje pytania dotyczące wiercenia rdzeniowego. Dwa systemy akumulatorowego wiercenia rdzeniowego czynią Fein niewątpliwym światowym liderem w tym temacie. To samo dotyczy wierteł rdzeniowych FEIN. Wysokiej jakości węgliki, zastosowana stal HSS ułatwiają wykonanie trudnych, wierceń w bardzo różnych materiałach, zapewniając najlepsze rezultaty i bardzo długą żywotność. Warto dodać, że od 1 stycznia FEIN obniżył ceny wierteł rdzeniowych z węglików spiekanych i HSS nawet o 10 procent.

Sprawdź i przekonaj się sam wchodząc na stronę internetową marki FEIN: www.fein.com

Tagi: