Polecamy

Odzież chroniąca przed kleszczami i komarami marki Rovince

Nie trzeba być myśliwym czy preppersem, by być narażonym na niebezpieczne infekcje wywołane ugryzieniem kleszcza. Wystarczy lubić spacery po łąkach, wycieczki do lasu lub codziennie wyprowadzać psa wokół bloku lub do pobliskiego parku. Odzież Rovince stale chroni przed kleszczami, komarami i innymi insektami. Borelioza i inne choroby to coraz większy problem a prezentowana marka skutecznie eliminuje te zagrożenie.

Historia holenderskiej marki Rovince.

Rovince to firma specjalizująca się w produkcji odzieży outdoorowej i roboczej, z wykorzystaniem technologii Permetect, która skutecznie odstrasza kleszcze i insekty, na przykład komary. Historia powstania tej odzieży ma swoją genezę w siłach zbrojnych, które od lat są jej najliczniejszym użytkownikiem. Wyżej wymieniona technologia została opracowana już w połowie lat 90-tych na prośbę armii francuskiej. Przez lata była ona rozwijana do perfekcji i gdy tylko założyciele firmy uświadomili sobie potencjał tkwiący w odzieży wykonanej z tkanin chroniących przed kleszczami i innymi insektami, błyskawicznie przedstawili rynkowi całą ofertę nowoczesnej outdoorowej odzieży dla wszystkich, którzy chcą bezpiecznie i komfortowo spędzać czas na łonie natury. Dziś Rovince jest marką znaną w siłach zbrojnych wielu państw całego świata oraz kręgach entuzjastów wszelkich aktywności na świeżym powietrzu.

Technologiczne przewagi odzieży Rovince.

Skuteczność w antyinsektowym działaniu odzieży, oparta jest na unikatowej technologii Permetect, która polega na wtapianiu we włókna tkaniny specjalnej odmiany insektobójczej permetryny. Jest to atestowany, bezpieczny dla ciała użytkowników syntetyczny związek chemiczny zaliczany do insektycydów trzeciej generacji, który sprawia, że kontakt insekta z tkaniną wywołuje natychmiastowe porażenie układu nerwowego owada, a w konsekwencji późniejszą utratę życia.

Kluczowy jest tu sposób dokonania impregnacji – w przeciwieństwie do konkurencji, Rovince nie impregnuje gotowej tkaniny, lecz samą włóczkę przed jej powstaniem. Efektem jest niezwykła trwałość impregnacji, której skuteczność gwarantowaną producent określa jako 100 prań, podczas gdy konkurencyjne wyroby dochodzą do maksymalnie połowy tej liczby. Permetect, cechuje się wysoką odpornością na mycie i ścieranie, nie ma zapachu, nie drażni i ulega degradacji podczas procesu oczyszczania wody w oczyszczalniach ścieków. Cechy tej technologii zapewniły marce Rovince palmę pierwszeństwa na polu zabezpieczania ludzi przed atakiem insektów, szczególnie takimi gatunkami, jak kleszcz pospolity, meszki, popularne w Polsce strzyżaki jelenie ( błędnie określane jako latające kleszcze ), komar egipski, komar malaryczny, komar tygrysi, komar widliszek, pluskwa domowa czy roztocza kurzu domowego. Należy przy tym zauważyć, że skuteczność ochrony osiąga tu 99.6%, a więc poziom niedostępny dla żadnego innego wytwórcy odzieży chroniącej przed kleszczami i innymi insektami.

Zakres oferty odzieży Rovince i jej cechy.

Odzież outdoorowa Rovince zapewnia stałą ochronę przed kleszczami i innymi owadami. Stała ochrona ma znaczenie, gdyż jest lepsza i skuteczniejsza od repelentów w spray-u, które działają czasowo i trzeba je aplikować ponownie co jakiś czas. Producent wie, że nabywcy jego wyrobów, to często osoby spędzające dużo czasu na łonie natury, dlatego zadbał o komfort, funkcjonalność, najwyższą jakość wykonania odzieży, która posiada odpowiednią ilość kieszeni zewnętrznych i wewnętrznych, przez co wielofunkcyjność produktów Rovince jest wysoka. Istotne jest tu też wzornictwo, które cechuje się nowoczesnością sprawiając, że oferta jest interesująca dla wielu potencjalnych klientów, kobiet i mężczyzn.  

Główne kategorie produktowe w ofercie Rovince to spodnie, kurtki typu softshell, oddychające koszulki typu polo z długim i krótkim rękawem, klasyczne koszule zapinane na guziki, bluzy, polary, skarpety termoaktywne z coolmax i czapki z daszkiem. W obrębie każdej z nich nabywcy mogą wybierać między różnymi modelami, które różnią się kolorem, wzornictwem oraz przeznaczeniem w odniesieniu do dedykowanej pogody i pory roku. Jednocześnie większość z nich skutecznie chroni przed promieniowaniem UV, zimnym wiatrem, czy niską temperaturą i wilgocią. Połączenie tych cech sprawiło, że odzież ta jest noszona przez ogrodników, grzybiarzy, leśników, pracowników branży leśnej, myśliwych, fotografów przyrodniczych i sportowych, wędkarzy, obozowiczów, archeologów, poszukiwaczy skarbów, ale też i przez osoby aktywnie uprawiające turystykę rowerową czy pieszą, sport w terenie np. nordic walking.

Dostępność odzieży Rovince w Polsce.

Początkowo dostępność odzieży Rovince w Polsce oparta była na nielicencjonowanym, często prywatnym imporcie zza granicy. Od 2017 roku marka posiada w Polsce swojego oficjalnego reprezentanta w osobie specjalisty od odzieży trekkingowej i obuwia ochronnego premium, czyli Macieja Cebulskiego, który zalety w/w odzieży prezentuje m.in. na swoim kanale „ROVINCE outdoor MACIEJ” na platformie YouTube.

Kontakt tel +48 690493503

Tagi: