Wydarzenia

Ostatnia prosta przed targami Dach Forum

Największe spotkanie braci dekarskiej startuje już 12 stycznia 2024 w Targach Kielce. Jesteśmy patronem medialnym tego Wydarzenia. Dlaczego warto tu być mówi Michał Sadko z Akademii Ciesielstwa, współorganizator targów Dach Forum.

Łukasz Kopczyński, Targi Kielce: Do startu trzeciej edycji Dach Forum pozostało już coraz mniej czasu. Czujesz już podekscytowanie?

Michał Sadko, Akademia Ciesielstwa: Podekscytowanie czuję właściwie przez cały rok, bo jako współorganizator wydarzenia uczestniczę na każdym etapie przygotowań. Kiedy jednak do wydarzenia pozostaje mniej niż miesiąc ten poziom zdecydowanie wzrasta. Człowiek zasypia i budzi się z myślą co można jeszcze zrobić, aby brać dekarska, która odwiedzi targi Dach Forum była jak najbardziej zadowolona i wyjechała z Kielc z poczuciem dobrze wykorzystanego czasu.

ŁK: Kiedy po raz pierwszy pomyślałeś o stworzeniu takiego wydarzenia jak targi dla specjalistów od pokryć dachowych?

MS: Zawsze marzyło mi się, aby dekarze, blacharze i cieśle mieli swoje święto. Pierwsze spotkanie w Targach Kielce zainicjował Michał Łysek, któremu wspomniałem, że fajnie byłoby właśnie w Kielcach takie targi zorganizować. Wtedy powstał zespół osób pod przewodnictwem Arka Krzeczkowskiego, który był pierwszym menagerem imprezy, oraz Moniki Szydłowskiej i Tomka Krawca, którzy obecnie pilotują działania i zarządzają imprezą. Jak widać na jednym spotkaniu się nie skończyło, a ja cieszę się, że dzięki zaangażowaniu i współpracy Targów Kielce, Akademii Ciesielstwa, którą reprezentuję, Sponsorów, Wystawców i co ważne całej Braci Dekarskiej udało się właśnie w Kielcach takie prawdziwe święto stworzyć. Jestem naprawdę dumny po tych dwóch pierwszych edycjach z tego, czego wspólnymi siłami dokonaliśmy. Obracając się wśród tysięcy fachowców często słyszę z ich ust, że brakowało czegoś, co tę branżę łączyło i tym czymś stały się właśnie targi Dach Forum.

ŁK: W czym tkwi sukces tej imprezy? Dlaczego warto tu być?

MS: Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy i Cieśli to wydarzenie dedykowane właśnie tej konkretnej grupie odbiorców. Od samego początku zależało nam, żeby Dach Forum było miejscem wymiany doświadczeń i pasji między nimi. Klimat każdego wydarzenia tworzą ludzie, a ludzie będący częścią tej społeczności, mimo że pewnie często ze sobą konkurują, to jednak żyją w dobrych relacjach i chcą się ze sobą spotykać. Przyjeżdżając do Kielc mogą porozmawiać z ludźmi takimi jak oni sami. Przez dwa dni mogą rozmawiać ze specjalistami z ponad 130 firm, którzy biorą udział w targach i prezentują najnowsze rozwiązania technologiczne wykorzystywane później właśnie przez nich w pracy na dachach. Ich rozmowy, uwagi do konkretnych produktów, pozwalają później firmom stworzyć produkt, z którego będą zadowoleni zarówno klienci, ale i rzemieślnicy. Do Kielc przyjeżdżają najwięksi przedstawiciele z branży, m.in.: Blachotrapez, Corotop, Budmat, Blachy Pruszyński, Velux, Fakro, Ruukki, BMI, czy Lift Polska oraz wielu innych.

ŁK: Czy przyjeżdżając na targi fachowcy mają możliwość zdobycia nowej wiedzy?

MS: Oczywiście, że tak. Od początku kładliśmy nacisk na walor edukacyjny. Od pierwszej edycji scena Dach Forum gościła już kilkudziesięciu prelegentów, którzy dzielili się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w pracy na dachach. Nazwiska takie jak: Adam Heryk, Dariusz Nowicki, czy Krzysztof Patoka przyciągają tłumy fachowców, którzy chcą posłuchać o najczęściej popełnianych błędach na dachach, jak ich unikać i jakie środki bezpieczeństwa stosować. Te prelekcje pokazują, że dekarze chcą wiedzy, chcą konkretów, a nie ogólnych informacji. I my im te konkrety dajemy.

ŁK: Ogólnopolski Cech Dekarzy, Blacharzy i Cieśli „Wiecha”, którego jesteś prezesem, jest patronem Strefy Rzemiosła. Czego można się spodziewać odwiedzając to miejsce?

MS: To kolejny bardzo ważny punkt na mapie targów Dach Forum. To strefa, która żyje od rana do wieczora przez dwa dni. Znaleźć tam można najlepszych fachowców, którzy w pocie czoła prezentują kunszt dekarski, blacharski i ciesielski. Spotkacie tam m.in. ekipy: MetalManiaka, Antyfarmers, Macieja Dekarza, Akademii Ciesielstwa i wielu innych artystów rzemiosła. Zdecydowanie mogę powiedzieć, że to najgłośniejsza hala z wszystkich pięciu. Odgłosy, które stamtąd docierają i  charakterystyczny zapach metalu i drewna z daleka zachęcają do pojawienia się w tym miejscu. To właśnie tam pierwszego dnia rano podniesiona zostanie „wiecha”, co będzie symbolicznym otwarciem targów Dach Forum. Ale dziać się będzie nie tylko w hali C, ale we wszystkich pięciu halach, które warto odwiedzić i znaleźć coś dla siebie.

ŁK: A gdzie można nabyć wejściówki na największe spotkanie branży pokryć dachowych?

MS: Bilety będą do nabycia na miejscu w dniach wydarzenia, ale już teraz można zaopatrzyć się w wejściówki zakupione online. Zachęcam do tego sposobu, bo po pierwsze unikamy kolejek w kasach, a poprzednie lata pokazały, że te bywają długie, a po drugie możemy zaoszczędzić parę złotych bo bilety online są tańsze. Tu warto dodać, że Panie i dzieci do lat 16 na podstawie legitymacji mają bezpłatny wstęp.

ŁK: A zatem do zobaczenia już 12-13 stycznia 2024 w Targach Kielce!

MS: Zgadza się. Do zobaczenia w Kielcach!

Na Dach Forum nie zabraknie także naszego zespołu. Serdecznie Zapraszamy na stoisko narzedzioholicy.pl i the TOOLS magazine – znajdziecie nas na hali D tuż obok stoiska Festool.