Nowość

Pierwsza szlifierka do gipsu Bosch Professional: GTR 550

Szlifierka do gipsu typu „Żyrafa” GTR 550 to nowość i pierwsze tego typu narzędzie w ofercie Bosch Professional. W połączeniu z odkurzaczami klasy L i M z systemem automatycznego oczyszczenia filtra (AFC) zapewnia niemal całkowicie bezpyłową pracę przy szlifowaniu płyt kartonowo-gipsowych.

Opatentowana głowica i szlifowanie bez wysiłku w dowolnym kierunku

  • Głowica UltraFlexible chroni przed uszkodzeniami powierzchni, gwarantuje gładkie szlifowanie bez wysiłku
  • Funkcja przysysania do sufitu zapewnia wysoki komfort użytkowania
  • Uchwyt w kształcie L zmniejsza naprężenie ramion w trakcie pracy

GTR 550 składa się z wygodnego drążka segmentowego z łatwą w obsłudze blokadą, która umożliwia regulację długości i szybkie dostosowanie szlifierki na przykład do wygodnego szlifowania sufitów, co niweluje także ryzyko związane z jej uszkodzeniami. Z kolei funkcja „Constant speed” – regulacji prędkości z podtrzymaniem stałej prędkości obrotowej zapewnia wysoką wydajność szlifowania i dostosowanie mocy elektronarzędzia do zastosowanego osprzętu. Obie te funkcje sprawiają, że praca GTR 550 oszczędza czas oraz siły użytkownika i że szlifierka jest po prostu łatwa w użytkowaniu.

Głowica UltraFlexible chroni przed uszkodzeniami powierzchni, gwarantuje gładkie szlifowanie bez wysiłku. To opatentowane przez markę Bosch rozwiązanie; konstrukcja głowicy szlifierskiej i jej połączenie z przedłużką wykonane są w sposób, który gwarantuje łatwe dostosowanie się do obrabianej powierzchni i co za tym idzie – łatwiejsze operowanie elektronarzędziem.

GTR 550 posiada również wydajny i trwały silnik, który zapewnia szybkie tempo szlifowania w trudnych warunkach oraz charakteryzuje się długą żywotnością.   Dzięki funkcji przysysania w trakcie szlifowania sufitu zasysane powietrze generowana przez odkurzacz, częściowo przekierowane jest na przyssanie się narzedzia do powierzchni. Dzięki temu użytkownik odczuwa niższą wagę elektronarzędzia.

Na komfort użytkownia „Żyrafy” wpływa także uchwyt w kształcie L, który zmniejsza naprężenie ramion podczas pracy szliferką.

Do pracy GTR 550 rekomendowane są następujące odkurzacze: GAS 35 L/M lub GAS 55 M AFC (Auto Filter Cleaning), który pomaga utrzymać wysoką moc ssania dzięki automatycznemu czyszczeniu filtra głównego i chroni przed uszkodzeniem odkurzacza.

GTR 550 jest przeznaczony dla profesjonalistów z branży budowlanej: malarzy, monterów płyt gipsowo-kartonowych i ekip wykończeniowych, którzy z pomocą szlifierki łatwiej i szybciej przygotują powierzchnie do gruntowania lub malowania.

W swojej ofercie Bosch posiada także osprzęt do „Żyraf”: siatki szlifierskie M480 Best for Wood and Paint o zarnistości od 80 do 400, włączając w to polecane do stosowania w „Żyrafach” siatki o ziarnistości 120/150/180.

Szlifierka GTR 550 jest już dostępna w sprzedażu u partnerów handlowych Bosch Professional.

Dane techniczneGTR 550
Moc(W)550
Prędkość bez obciążenia min-1340-910
Rozmiar papieru (mm)225
Długość standardowa (m)1.7
Wersja bez przedłużki (m)1.1
Waga wersji standardowej (kg)4.8
Tagi: ,