Pro

Pokrywy X Block – dlaczego wybór ma znaczenie

Używam od dłuższego już czasu, kilkanaście różnych skrzyń narzędziowych i organizerów z logo Kistenberg. I tak, jestem z nich zadowolony. Spełniają moje oczekiwania i doskonale sprawdzają się nie tylko do przechowywania moich narzędzi, ale również, za co śmiało mogę pochwalić produkty naszej rodzimej produkcji, zdają one egzamin w terenie jako mobilny system transportowy.

X BLOCK to modułowa seria zawierająca walizki, skrzynie narzędziowe, skrzynie narzędziowe na kołach oraz kosze narzędziowe. Wszystkie przeznaczone do przechowywania i transportowania ciężkich narzędzi. Łącznie to ponad 40 różnych produktów lub ich zestawów, które można wzajemnie ze sobą spinać, za pomocą dedykowanych konektorów w pokrywach. I to właśnie w pokrywach tkwi klucz, do zrozumienia idei, którą projektanci Kistenberg zawarli w swoich produktach. Idei, która zapewnia unikalne rozwiązanie i przewagę nad konstrukcjami konkurentów. Wprowadzając na rynek cztery różne pokrywy, Kistenberg z jednego produktu uzyskał jego 4 wersje.

Niezależnie od tego czym się zajmujesz, z pewnością jest dla Ciebie właściwe rozwiązanie i odpowiednia pokrywa, która znacząco wpłynie na wygodę Twojej pracy i organizację narzędzi. W tym tekście porównam cechy różnych modeli pokryw: PRO, LOG, ALU LOG i TECH, aby pomóc Ci wybrać pokrywę, która najlepiej do Ciebie pasuje i spełni Twoje potrzeby.

Pokrywy PRO są znane ze swojej prostoty i funkcjonalności. Ich najważniejsze cechy to:

Wbudowana miara w centymetrach i calach oraz wpust V, które ułatwiają pomiar oraz  stabilizację materiałów np. drewnianej listwy, żeby wykonać precyzyjne cięcie.

Brak organizerów: Pokrywy PRO zostały specjalnie pozbawione dodatkowych organizerów i przetłoczeń, aby były bardziej wytrzymałe i łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Idealne dla tych, którzy cenią sobie prostotę.

Dodatkowe konektory pozwalają przypinać węższe skrzynie z systemów C BLOCK i S BLOCK, dając jeszcze większe możliwości konfiguracji.

Jeżeli masz w zwyczaju siadać lub stawać na skrzyniach albo kładziesz na nich ciężkie elementy, zdecydowanie rekomenduję do takich zastosowań pokrywę PRO

Pokrywy LOG to kolejny model, który oferuje wbudowaną miarę i wpust V, jednak mają one pewne dodatkowe funkcje:

Organizery z przegrodami: Pokrywy LOG wyposażono w dwa organizery, co ułatwia przechowywanie i segregowanie drobnych elementów.

Klapy organizerów z wytrzymałego poliwęglanu zapewniają ochronę narzędzi przed uszkodzeniami.

Sugeruję wybór pokrywy LOG, gdy potrzebujesz coś niewielkiego schować ale mieć zarazem szybki dostęp. Bity wkrętarskie zmienisz bez potrzeby rozpinania całego zestawu. Ja chowam kluczyki do kłódki czy identyfiaktor wejścia na plac budowy. 

Pokrywy ALU LOG również wyposażone w miary i wpust V, wyróżnia zdecydowanie:

Długi aluminiowy uchwyt: Dzięki przedłużonemu pochwytowi, zdecydowanie poprawiona została ergonomia. Podnoszenie skrzyń wypełnionych narzędziami będzie znacznie łatwiejsze, a ich przenoszenie bardziej komfortowe.

Organizer z wyjmowanymi przegrodami i kubeczkami na drobne elementy, to świetne rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują precyzyjnej organizacji narzędzi. Klapy organizerów wykonane zostały z wytrzymałego poliwęglanu.

Kiedy potrzebujesz pomocnej dłoni, by Twoje wyładowane skrzynie we dwóch zdjąć lub załadować na pakę auta, wybieraj pokrywy ALU LOG

Pokrywy TECH  to model przeznaczony dla zaawansowanych majsterkowiczów i stolarzy, którzy wymagają więcej funkcjonalności:

Wbudowana miara, wpust V i aluminiowe szyny: To właśnie dwa aluminiowe wpusty typu T-track, do mocowania dodatkowych akcesoriów, są znakiem rozpoznawczym pokrywy TECH. Dzięki temu można przykręcić np. ściski stolarskie i przekształcić skrzynie w kompaktowy a zarazem całkiem stabilny stół do podręcznych prac warsztatowych. W szynach można również zamocować uchwyt do lampy albo kamery.

Każda z pokryw wykonana jest jak korpus skrzyń, z mieszanki polimerów o podwyższonej wytrzymałości i są dodatkowo ożebrowane, co sprawia, że posiadają dużą odporność na nacisk i uszkodzenia mechaniczne. Producent gwarantuje wytrzymałość na obciążenie do 120kg.  W połączeniu z litą uszczelką na całym obwodzie pokrywy otrzymujemy jeszcze ochronę przed kurzem i bezpośrednim zalaniem wodą.

Gdy masz kilka różnych skrzyń i na każdej inną pokrywę, a pasowałoby do projektu konkretne zestawienie, którego akurat nie posiadasz, to nic nie stoi na przeszkodzie by pokrywy na skrzyniach wymieniać między sobą i rekonfigurować swoje zestawy. Mocowanie bez zawiasów i plastikowych haków doskonale się do tego nadaje. Wystarczy wybić trzy stalowe trzpienie i za ich pomocą przypiąć inną pokrywę. Przy odrobinie wprawy proces zajmuje mniej niż minutę i nie musisz kupować nowej skrzyni. Ponadto każdy rodzaj pokrywy umożliwia połączenie z wszystkimi skrzyniami X BLOCK, ponieważ zachowana została pełna kompatybilność.    

Wybór odpowiedniego modelu pokrywy zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Pokrywa PRO skupia się na trwałości, LOG łączy funkcjonalność z organizacją, ALU LOG oferuje wygodę transportu, a TECH może pełnić rolę kompaktowego stołu warsztatowego. Ostatecznie, to Ty użytkowniku decydujesz, która pokrywa najlepiej spełni Twoje wymagania i zapewni ochronę oraz organizację Twoich narzędzi.

Zaobserwuj profil marki Kistenberg na: 

1. Instagram: https://www.instagram.com/kistenberg_official/

2. Facebook: https://www.facebook.com/kistenberg

3. Youtube:  https://www.youtube.com/@kistenberg

4. WWW: https://www.kistenberg.com/pl

5. TikTok: https://www.tiktok.com/@kistenberg_official

Tagi: