Pro

Porządek w skrzynce musi być!

Chyba każdy z nas wie jak ciężko jest zapanować nad drobnymi elementami w skrzynkach z narzędziami. Wszystkie rozwiązania z czasem zawodzą lub się rozpadają i tak oto mamy wymieszane nasze akcesoria razem z narzędziami. Do zapanowania nad tym potrzebujemy organizerów – a tych w ofercie Kistenberga jest sporo.

W systemie łatwiej

W serii skrzynek X-Block znajdziemy kubełki w najmniejszych walizkach oraz w modelu LOG i ALU LOG – w tym przypadku w samej klapie, jest to jednak rozwiązanie dla osób wykonujących określone zadania, które nie wymagają dużej ilości akcesoriów. Bardziej rozbudowany pod względem organizerów jest Kistenberg Modular – posiadający w swoim asortymencie model KMS553515B; jest to typowy organizer modułowy wyposażony w osiem kuwet, cztery duże i cztery małe. Dzięki przetłoczeniom w pokrywie, które są dostosowane do obu rozmiarów, możemy dowolnie konfigurować nasze skrzynki, także z możliwością swobodnego wymieniania kuwet pomiędzy skrzynkami. Jak sama nazwa nam wskazuje- system jest modułowy, nasze kuwety są precyzyjnie spozycjonowane- zawdzięczamy to dużym zapięciom z przodu skrzynki, które ułatwiają jej otwieranie i dobrze dociskają klapę. Znajdziemy tu także wygodną i szeroką rączkę dającą wygodę zarówno w rękawicach jak i bez nich. Wykonana z poliwęglanu pokrywa pozwala swobodnie zajrzeć do zawartości waszego organizera bez otwierania klapy, jest to jednocześnie materiał bardzo wytrzymały co daje nośność skrzynki na poziomie 120 kilogramów, a ładowność to aż 50 kg.

Poza systemem

Oczywiście firma ma w swojej ofercie całą masę organizerów niesystemowych. Występują tu wszystkie znane na rynku rozwiązania jeśli chodzi o oddzielanie od siebie wielu rodzajów naszej drobnicy. Nasza redakcja na testy wybrała dwie takie walizki.

Pierwsza z walizek została wybrana z serii Tager i jest oznaczona jako model KTGC60406B. Jest to typowa walizka z fajną ergonomiczną rączką, posiada transparentną pokrywę z poliwęglanu o charakterystycznym wzorze szachownicy. Walizki są tak skonstruowane, że można je bezproblemowo układać jedna na drugiej i nie ma żadnego problemu z pozycjonowaniem. Klapa zapinana jest na cztery zapięcia, które dobrze dociągają pokrywę. Wewnątrz nie mamy przegródek tylko tzw. kubeczki – nie są one niczym innym jak tylko małymi kuwetkami, które w razie potrzeby możemy przekładać między skrzynkami lub wyciągnąć tylko tą która nas interesuje. Cienkie tworzywo, z którego wykonane są kubeczki pozwala zachować nam maximum miejsca do przechowywania drobnych akcesoriów. Kubeczki występują w trzech rozmiarach, i możemy je dowolnie przekładać i konfigurować zgodnie z naszymi potrzebami. Warto w tym miejscu wspomnieć, że całość wykonana jest z materiałów o podwyższonej wytrzymałości.

Druga z naszych walizek pochodzi z serii Titan i oznaczona jest modelem KTI6040S. Jest to organizer wykonany z bardzo trwałych polimerów z pokrywą z poliwęglanu. Narożniki są dodatkowo zabezpieczone elastomerem, który ma podnieść wytrzymałość skrzynek w tych delikatnych miejscach. Zapięcia wykonane są z ABS-u, a sama walizka jest wysoka – ma aż 110 mm! Wewnątrz znajdują się ruchome przegrody, które podnoszą komfort pracy ze skrzynką. Kubełki czy kuwetki pozwalają na wyciąganie określonej rzeczy z walizki i jej zamknięcie, tu chcąc sięgnąć po coś musimy zostawić walizkę otwartą.

Nosić czy wieszać?

Kolejnym elementem wartym uwagi jest unikalny na rynku system Tager Case. Mówiąc najprościej jest to szafka na organizery. Mamy tutaj duży, wysokiej jakości korpus, który jest zbudowany w taki sposób, że możemy go łatwo piętrować – czyli układać wiele sztuk jedną na drugiej. Jest też wyposażony w otwory montażowe ułatwiające montaż naszej szafki np. na ścianie. Na wierzchu znajdziemy dużą, a dzięki temu bardzo wygodną rączkę znajdującą się w centralnej części. Dookoła znajduje się przestrzeń do odkładania, która dodatkowo jest gumowana i wyprofilowana w taki sposób, że drobne elementy nie mają możliwości przesypywania się pomiędzy wgłębieniami. Wewnątrz znajdują się odpowiednie wyprofilowania, działające w zależności od wybranego modelu na poziome lub pionowe organizery. W wersji KTC40306B znajdziemy 3 organizery poziomo, które usytuowane są w taki sposób, że podnosząc delikatnie za rączkę naszego organizera możemy go swobodnie wysunąć. Jeśli chcemy go odłożyć – wsuwamy do wyznaczonego miejsca i organizer wpada delikatnie w dół, dzięki temu mamy pewność, że nie wypadnie w trakcie transportu czy przenoszenia. Jest jeszcze wersja KTC30256B, która dla odmiany ma możliwość przenoszenia pięciu organizerów, ale w pozycji pionowej. Mechanizm wkładani i wyciągania działa podobnie z tym, że w tym wypadku mamy dostęp do boku naszej walizki i musimy ją delikatnie podnieść do góry. Oczywiście organizery Tager możemy dokupić osobno i wymieniać w zależności od potrzeb, co daje niesamowitą wygodę użytkowania.

Przez kilka ostatnich miesięcy wymienialiśmy się tymi walizkami wewnątrz ekipy redakcyjnej żeby zobaczyć jak sprawdzą się w różnych warunkach. Zarówno stolarze jak i budowlańcy czy zwyczajni majsterkowicze nie mieli zastrzeżeń co do jakości produktów, wszystkie świetnie przeszły okres testowy i zdały egzamin w najróżniejszych warunkach. Prócz pojedynczych rys nie widać na nich większych śladów zużycia.

Mi osobiście najbardziej przypadł do gustu Tager Case, ale jest to rozwiązanie, które będzie wymagało przestawienia całkowicie naszego warsztatu na jeden typ organizerów i nie każdemu może się to podobać. Bardzo duży rozstrzał modeli i atrakcyjne ceny sprawiają, że każdy znajdzie w ofercie Kistenberg coś dla siebie, a przy tej jakości myślę że warto.

Tagi: