Wydarzenia

Potrafiszpomoc.pl – i potrafisz pomóc !

Tym razem narzędzie inne niż wszystkie. I choć pierwsze takie w Europie, a prawdopodobnie i na świecie (jeszcze chwilowo w wersji testowej), to już dostępne w przestrzeni publicznej miasta, w którym powstało- miasta Lublina.

Nietypowe wlepki dostępne są na przystankach i w pojazdach komunikacji miejskiej, w budynkach użyteczności publicznej, w tym samego Urzędu Miasta Lublin, jak i na taksówkach jednego z Lubelskich stowarzyszeń i nie tylko.

Co to za wlepki?

Młoda lubelska Fundacja Primum Auxilium  stworzyła narzędzie w postaci kody QR, który po zeskanowaniu przekierowuje do strony internetowej www.potrafiszpomoc.pl . Tam natomiast znajduje się podstawowa instrukcja pierwszej pomocy, w 7 krokach i 3 językach. Bez instalowania aplikacji, z możliwością uruchomienia na każdym urządzeniu z przeglądarką internetową w każdej chwili i sytuacji.

Strona obecnie jest rozbudowywana i posiadać będzie szereg udogodnień, w tym funkcjonalność poszerzoną o postępowanie w różnego rodzaju urazach, instrukcje głosowe i możliwość wezwania służb ratunkowych z jej poziomu. To nie wszystko.

Sama nazwa domeny jest też nazwą akcji społecznej Potrafiszpomoc.pl która ma za zadanie w sposób niebanalny promować pierwszą pomoc i defibrylatory AED. Docelowo Fundacja dąży do stworzenia w Lublinie Pierwszego w Polce Centrum Pierwszej Pomocy i jak zapowiada, będzie to miejsce wyjątkowe z wyjątkowymi gośćmi i wydarzeniami.

Już teraz wśród Ambasadorów akcji jest między innymi kabaret Ani Mru- Mru.

https://www.facebook.com/potrafiszpomocpl/videos/951236241971441

Jeśli jesteście ciekawi jak rozwija się ten wyjątkowy projekt lub zechcecie go w jakikolwiek sposób wesprzeć, zapraszamy na ich profile na Facebooku i Instagramie.

A teraz tak na poważnie, gdyby zaistniała taka potrzeba, potrafiłbyś pomóc?

Pamiętaj, co by się nie działo Potrafiszpomoc.pl!

mail: fundacja@primumauxilium.org.pl