Metabo

Praktyczni pomocnicy w całym domu od Metabo

Producent elektronarzędzi z Nürtingen, firma Metabo, dalej rozszerza swoją ofertę ogrodową i wprowadza na rynek pięć nowych narzędzi akumulatorowych. Jedną kosiarkę, trzy pary nożyc do żywopłotu i jedną podkaszarkę do trawy.

“Nasz asortyment ogrodowy oferuje odpowiednie maszyny do różnych zastosowań”, mówi kierownik produktu Metabo Carina Frank. “Niezależnie od tego, czy dbasz o trawnik, drzewa czy krzewy, nowe narzędzia są szczególnie kompaktowe i lekkie, dlatego są idealnymi pomocnikami do użytku wokół domu”.

Wszystkie są wyposażone w wydajną technologię akumulatorową Metabo i dodają zarówno do systemu Metabo 18 Volt, jak i do cross-markowego sojuszu akumulatorowego CAS (Cordless Alliance System) – kolejne narzędzia do obszaru ogrodu pojawią się….

Odpowiednie narzędzia do wielu zastosowań

Od pielęgnacji trawnika, poprzez pielęgnację drzew i krzewów, aż po nawadnianie i drenaż – nasz asortyment ogrodowy zawsze oferuje właściwe rozwiązanie” – wyjaśnia Carina Frank.

“Dzięki rozszerzonemu asortymentowi wspieramy nie tylko profesjonalnych użytkowników w ogrodnictwie i kształtowaniu krajobrazu, ale oferujemy również maszyny, które idealnie nadają się do zastosowań wokół domu. Nowe narzędzia akumulatorowe są znacznie mniej hałaśliwe niż maszyny spalinowe, dlatego idealnie nadają się do stosowania w miejscach wrażliwych na hałas. Podczas projektowania ważne było dla nas, aby maszyny były szczególnie lekkie i jednocześnie wydajne. Dlatego wszystkie narzędzia posiadają technologię akumulatorową Metabo, która łączy wysoką moc z długim czasem pracy”, wyjaśnia Carina Frank.

Efektywne koszenie w pobliżu krawędzi

Do pielęgnacji trawnika wokół domu sprawdzi się nowa kosiarka akumulatorowa RM 36-18 LTX BL 36. Dzięki swojej kompaktowej i lekkiej konstrukcji jest szczególnie zwrotna i łatwa w prowadzeniu wokół przeszkód. Kosiarka łączy dwie funkcje w jednym urządzeniu: kosi i mulczuje na działkach o powierzchni do 350 metrów kwadratowych.

“To idealne rozwiązanie dla ogrodów przy domach jednorodzinnych” – wyjaśnia Carina Frank. “Dzięki mocnemu silnikowi bezszczotkowemu kosiarka zachwyca długim czasem pracy. Przykładowo, wytrzymuje 70 minut w niskiej trawie z dwoma akumulatorami 18 V o mocy 5,2 amperogodzin.”

Szczególnie praktyczne: wysokiej jakości ostrze kosiarki ma bardzo mały odstęp od krawędzi. Wraz ze zintegrowanymi grzebieniami do trawy kosiarka wyłapuje więc automatycznie trawę rosnącą blisko krawędzi, np. wzdłuż płotów lub murów – oszczędzając czasochłonne przerabianie. Dodatkowe uchwyty do przenoszenia oraz podwójnie składany uchwyt w kształcie łuku sprawiają, że kosiarka jest łatwa w transporcie i zajmuje niewiele miejsca podczas przechowywania.

Koszenie i przycinanie wokół domu

Kolejnym nowym produktem do pielęgnacji trawnika jest akumulatorowa podkaszarka do trawy RTD 18 LTX BL 30 o napięciu 18 V. Dzięki średnicy cięcia wynoszącej 30 centymetrów idealnie nadaje się do koszenia, przycinania i oczyszczania. Podkaszarka jest ponadto wyjątkowo lekka i kompaktowa. Użytkownik może łatwo dostosować gwint cięcia podczas pracy.

“W tym celu wystarczy, że stuknie krótko głowicą szpuli o podłoże. Zmiana nici jest równie prosta: bez zdejmowania i otwierania szpuli – wystarczy włożyć nić do głowicy szpuli od zewnątrz, przekręcić pokrętło i to wszystko” – wyjaśnia Carina Frank.

Składana osłona  oferuje ochronę drzew, krzewów lub innych przeszkód, a także zmniejsza zużycie nici. Ponadto prędkość obrotową można regulować w sposób ciągły i dzięki temu precyzyjnie dozować ją do danego zastosowania. Mocny silnik bezszczotkowy zapewnia wysoką wydajność cięcia i długi czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora. Dzięki dwuczęściowemu wałowi z szybkozłączem można ją zdemontować bez użycia narzędzi w celu wygodnego transportu i oszczędzającego miejsce przechowywania.

Lekka waga dla czystego cięcia.

Do bezwysiłkowego kształtowania i przycinania żywopłotów, krzewów i krzewinek Metabo oferuje teraz wyjątkowo lekkie i doskonale wyważone akumulatorowe nożyce do żywopłotów 18 V HS 18 LTX 45, HS 18 LTX 55, HS 18 LTX 65. W zależności od zastosowania są one dostępne z ostrzami o długości 45, 55 i 65 centymetrów.

“Nasze nowe nożyce do żywopłotu są najlżejsze w swojej klasie i szczególnie dobrze układają się w dłoni dzięki gumowanemu uchwytowi. Oszczędza to siły i umożliwia wygodną pracę w każdej pozycji – nawet podczas dłuższych zastosowań” – mówi Carina Frank.

Wysokiej jakości, szlifowane diamentowo ostrza zapewniają precyzyjne cięcia. Ponadto narzędzia przekonują długim czasem pracy: przy cięciach okrzesujących wytrzymują 48 minut na akumulatorze 18 V, przy 2,0 amperogodzinach na jednym ładowaniu akumulatora.

Akumulatorowe nożyce do żywopłotu przekonują również wysokim stopniem bezpieczeństwa użytkownika.

“Tutaj, w Metabo, bezpieczeństwo naszych klientów jest dla nas najwyższym priorytetem. Dlatego wyposażyliśmy nasze nożyce do żywopłotu w dodatkowy wyłącznik bezpieczeństwa i szybki stop ostrza” – mówi Carina Frank.

Zanim użytkownik będzie mógł uruchomić maszynę, musi uruchomić wyłącznik bezpieczeństwa, aby go odblokować. Zapobiega to niezamierzonemu uruchomieniu urządzenia. Szybki stop ostrza chroni przed obrażeniami. Jeśli użytkownik wyłączy maszynę, ostrze zatrzymuje się w ciągu 0,08 sekundy.

Czy to w ogrodnictwie i architekturze krajobrazu, przy pielęgnacji terenów zielonych, parków i terenów sportowych, czy też przy pracach wokół domu – Metabo oferuje odpowiednie narzędzie do wielu zastosowań. A wszystko to bez żadnych kabli. Wszystkie nowe narzędzia będą dostępne zaraz na początku sezonu ogrodniczego od lutego 2022 roku.

Odpowiednie narzędzia do wielu zastosowań

Metabo rozszerza swój asortyment ogrodowy i oferuje teraz również odpowiednie narzędzia do zastosowań wokół domu. Od pielęgnacji trawników, drzew i krzewów po nawadnianie i drenaż – Metabo ma odpowiednie narzędzie dla każdego użytkownika. Zdjęcie: Metabo

Dwa w jednym: Nowa lekka i kompaktowa kosiarka akumulatorowa RM 36-18 LTX BL 36 kosi i mulczuje na działkach o powierzchni do 350 metrów kwadratowych – to deal dla terenów ogrodowych domów jednorodzinnych. fot: Metabo

Nowa akumulatorowa podkaszarka do trawy RTD 18 LTX BL 30 o średnicy cięcia 30 centymetrów jest idealna do koszenia, wycinania i oczyszczania. Podkaszarka jest wyjątkowo lekka i kompaktowa. fot: Metabo

Do bezwysiłkowego kształtowania i przycinania żywopłotów, krzewów lub krzewinek Metabo oferuje teraz szczególnie lekkie i doskonale wyważone akumulatorowe nożyce do żywopłotów 18 V. Zdjęcie: Metabo

Tagi: ,