Polecamy

Prosperplast- z małego warsztatu na światowy rynek

Każdy wielki gracz kiedyś zaczynał od zera, niejeden w prywatnym garażu  lub w małym ciasnym warsztacie- doskonaląc swoje umiejętności, dążąc do postawionego sobie celu- walczyli o swoje marzenia.

Cofnijmy się do 1993 roku, do małego warsztatu w Buczkowicach,  w którym pracowało dwóch wizjonerów. Pracowali oni na swojej pierwszej maszynie wtryskowej i to właśnie wtedy zaczął powstawać Prosperplast. Z początku kilkunastoosobowa działalność skupiająca się głównie na donicach zaczęła się rozrastać- krok po kroku przez niemal trzydzieści lat dokładając ogromnych starań i dbając o najmniejsze szczegóły budowano firmę o ogólnoświatowym zasięgu, która w chwili obecnej eksportuje towary do ponad 80 krajów. Dzięki temu Prosperplast jest  teraz jednym z europejskich liderów w branży tworzyw sztucznych, a oferta tej firmy jest bardzo rozbudowana –obejmuje ona szeroki asortyment przedmiotów codziennego użytku do warsztatu, domu i ogrodu. 

 ̶A̶m̶e̶r̶y̶k̶a̶ń̶s̶k̶i̶ Polski sen? Oczywiście, że się da! Jednakże trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiedniej równowagi, dzięki zrównoważonej polityce inwestycyjnej firma Prosperplast rozrosła się do imponujących rozmiarów. W chwili obecnej dysponuje kilkoma zakładami produkcyjnymi oraz rozbudowaną infrastrukturą magazynową. Jednak to nie wszystko! Firma Prosperplast posiada swoje oddziały w Czechach, Niemczech i na Węgrzech. Przedsiębiorstwo stale się rozwija, a to za sprawą elastyczności i innowacyjności- polskie produkty dostępne są nie tylko na rynku Europejskim ale także w USA, Australii, Nowej Zelandii czy RPA.

W 2007 roku firma wprowadziła na rynek szereg produktów z branży DIY – skrzynki narzędziowe, organizery i akcesoria warsztatowe.Kolejnym etapem rozwoju tego segmentu było wprowadzenie marki Kistenberg, co skutkowało znacznym poszerzeniem gamy produktów. Dlatego też największy rozwój marki przypada na ostatnie dwa lata, gdzie na rynek trafiło ponad 300 nowych produktów, które oprócz tradycyjnych wartości firmy cechuje też nowoczesny design. Firma wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oferuje gotowe rozwiązania dopasowane do bieżących potrzeb. Realizując kolejne projekty firma nie zapomina o stałej trosce o środowisko, wdrażając proekologiczne rozwiązania, takie jak nowoczesna i energooszczędna produkcja oraz wtórne przetwarzanie materiałów pochodzących z recyklingu.

Mnogość serii i produktów będzie wymagała stworzenia szeregu artykułów w których postaramy się opisać poszczególne kategorie.