Pro

Przetestowane by Działać – BADINX, dystrybutor odzieży roboczej MASCOT

Przetestowane by Działać – to nie tylko slogan firmowy, ale również strategia działania firmy BADINX, dystrybutor odzieży roboczej MASCOT. Polityka firmy koncentruje się na jakości dostarczanych produktów i świadczonych usług.

Firma Handlowo Usługowa „BADINX” istnieje od 2009 roku. Celem firmy jest zapewnianie maksymalnej ochrony pracownikom w ich miejscu pracy oraz wyposażanie ich w najwyższej  jakości artykuły ochronne oraz profesjonalna obsługa Klienta.

Jako dystrybutor artykułów BHP, mamy ambicję kompleksowo obsługiwać przedsiębiorstwa i instytucje jak również odbiorców indywidualnych, oferując zawsze fachowe doradztwo w doborze odpowiednich środków ochrony pracy oraz produkty najwyższej jakości w atrakcyjnych cenach.

Wysoka jakość obsługi klienta stanowi dla BADINX najwyższą wartość, dlatego na każdym etapie dąży do stosowania najlepszych praktyk.

W bogatej ofercie BADINX znajdują się min. kolekcje:

  • MASCOT ACCELERATE

Największa z dotąd wylansowanych kolekcji MASCOT obejmująca ponad 70 produktów w różnych kolorach. Stanowi kompletną linię odzieży dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Uniwersalność i różnorodność asortymentu MASCOT ACCELERATE umożliwia dostosowanie funkcji, kolorów i możliwości do wielu różnych profesji i grup zawodowych.

  • MASCOT ADVANCED

Kompletna gama lekkich ubrań roboczych o pełnej rozciągliwości. Jest to kolekcja przeznaczona dla użytkowników, których każdy dzień jest pełen pracy i którzy mają wysokie wymagania dotyczące komfortu i funkcjonalności odzieży roboczej.

  • MASCOT UNIQUE

Marka odzieży sama w sobie, oferuje szeroką gamę produktów, materiałów, kolorów z praktycznie nieograniczonymi możliwościami ich łączenia – zawsze z zachowaniem najlepszego fasonu i optymalnej swobody ruchu.

  • MASCOT SAFE

Kompleksowy asortyment certyfikowanej odzieży ochronnej, podzielony na kolekcje, z których każda ma swoje właściwości. Do wyboru są trzy fluorescencyjne barwy podstawowe i cały szereg typów produktów.

  • MASCOT HARDWEAR

Kolekcja obejmuje cały zakres produktów dla wszystkich działów budownictwa. Funkcjonalna, zaawansowana odzież robocza z najlepszych materiałów, gwarantująca swobodę poruszania się i bezpieczeństwo.

  • MASCOT INDUSTRY

Kolekcja powstała z myślą o użytkownikach z sektora przemysłowego, obejmuje szeroki wybór ubiorów, które zachowują kolor, kształt i jakość po praniu i suszeniu przemysłowym.

  • MASCOT FOOTWEAR

Rozbudowana oferta zarówno butów roboczych przeznaczonych do pracy w konkretnej branży, jak również obuwie sprawdzające się w różnorodnych warunkach atmosferycznych. Produkty charakteryzują właściwości umożliwiające zapewnienie sobie poczucia bezpieczeństwa, a także najwyższego stopnia komfortu.

MASCOT bierze odpowiedzialność za ludzi i środowisko

MASCOT pracuje nad tworzeniem zrównoważonych rozwiązań w całym łańcuchu produkcyjnym. Jako globalne przedsiębiorstwo branży tekstylnej ponosi wielką odpowiedzialność za dobro człowieka i środowiska, zarówno w swoich zakładach, jak i w pozostałej części łańcucha dostaw.

Produkty MASCOT to rozwiązania trwałe i zrównoważone zarówno pod kątem odpowiedzialności na zużycie, jak i dbałości oraz szacunku dla ludzi i środowiska. Podstawowe wartości – również w kontekście społecznym i środowiskowym – to jakość i rzetelność. Jakość odnosząca się do produktów, rozwiązań i umów, rzetelność rozumiana jako staranność i środowisko.

Produkcja z certyfikatem społecznej odpowiedzialności

Globalna działalność produkcyjna MASCOT jest opatrzona najbardziej renomowanym certyfikatem w zakresie społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw – SA8000 oraz akredytacją ISO 9001:2000.

Zdecydowana większość produktów MASCOT – wszystkie ubiory robocze i zimowe – wytwarzana jest we własnym zakresie, we własnych zakładach produkcyjnych. Utrzymywanie efektywnego łańcucha produkcyjnego, w którym corocznie powstaje wiele milionów wysokiej jakości produktów, wymaga kompetentnego i zaangażowanego personelu. W 2008 MASCOT otworzył w Wietnamie własną, nowoczesną fabrykę z magazynem z materiałami, produkcją materiału (quilt fabric), pracownią krawiecką i laboratoriami, zatrudnienie znalazło w niej 2400 osób. MASCOT dostrzegł szansę podniesienia efektywności łańcucha dostaw i zwiększenia elastyczność produkcji. Nowa fabryka, jak wszystkie zakłady MASCOT, przykłada wielką wagę do utrzymania wysokich standardów etycznych i pomaga wyznaczać normy odpowiedzialności społecznej obowiązujące międzynarodowe korporacje. Dobre warunki pracy i świadczenia socjalne owocują najwyższą jakością produktu.

MASCOT dla o to, by klienci otrzymywali możliwie najlepsze produkty, zaczynając od wytrzymałości i dobrego znoszenia długiego okresu użytkowania, poprzez ograniczanie niepotrzebnego zużywania nowych zasobów. Równie ważne jest to, aby były wytwarzane przez ludzi, którzy w swoim miejscu pracy czują się dobrze i bezpiecznie. Przy produkcji istotne jest zastosowanie materiałów o transparentnym pochodzeniu, dzięki czemu produkty mogą uzyskać np. certyfikat Oeko-Tex.

Najlepsze ubrania robocze na świecie

MASCOT został wybrany jako najlepszy i najbardziej innowacyjny europejski producent odzieży roboczej pokonując 749 innych producentów. Inteligentna i wytrzymała światowej klasy odzież robocza i ochronna cechuje się niezwykłą wytrzymałą i wyposażona jest we wszystkie funkcjonalne udogodnienia. MASCOT, jako dystrybutor artykułów BHP, kompleksowo obsługuje przedsiębiorstwa i instytucje jak również odbiorców indywidualnych, oferując zawsze fachowe doradztwo w doborze odpowiednich środków ochrony pracy oraz produkty najwyższej jakości w atrakcyjnych cenach.

Produkty przetestowane przez użytkowników – odzież robocza w pracy

Kolekcja MASCOT ACCELERATE została opracowana wspólnie z potencjalnymi użytkownikami, już na wczesnym etapie jej powstawania produkty z kolekcji zostały wysłane “do pracy”.

Po stworzeniu prototypów ubiory zostały przekazane pracownikom różnych branż do praktycznych testów. W ścisłej współpracy z testującymi je użytkownikami detale odzieży były wielokrotnie zmieniane i dostosowywane do wymogów.

Dynamika. Szybkość. Ruch  – “Tested to work” w Audi Sport

Dynamika i ruch kolekcji MASCOT … zostały zaczerpnięte ze sportów motorowych. Wzornictwo odzieży czerpie inspirację z kształtów samochodów wyścigowych Audi Sport, sygnalizując szybkość i dynamikę. Ubiory mają więc aktywny, sportowy charakter i wyszczuplające fasony. 

W pełni zautomatyzowane centrum logistyczne

5 milionów produktów w magazynie, 30 000 numerów katalogowych.

Gdy klient zamawia produkty MASCOT, bezpieczeństwo i efektywność dostawy otrzymuje w pakiecie. Na stanie magazynowym znajdują się wszystkie produkty we wszystkich rozmiarach i kolorach, dzięki temu zamówienie może sprawnie dotrzeć do odbiorcy. Ponad 98% wszystkich zamówień jest wysyłanych w ciągu 24 godzin od ich otrzymania. Nowoczesne i szybkie centrum logistyczne pozwala na szybką i bezbłędną ekspedycję.

MASCOT SmartStore

To internetowy system logistyczny umożliwiający składanie zamówień. System został opracowany z myślą o przyspieszeniu i ułatwieniu procesów składania i przetwarzania zamówień, a także o wyeliminowaniu błędów. Sprawnie dostosowuje się do profilu i potrzeb poszczególnych przedsiębiorstw, oferując im odpowiedni asortyment odzieży roboczej i środków ochrony indywidualnej.

Produkty modyfikowane na zamówienie – więcej niż standardowy asortyment

MASCOT oferuje również możliwość skorzystania z możliwości indywidualnego dopasowania swoich standardowych rozwiązań do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstw. Doświadczony zespół ekspertów jest w stanie znaleźć optymalne rozwiązanie odpowiadające potrzebom klienta, tak aby otrzymał odzież roboczą, jaką konkretnie potrzebuje. 

W ramach zamówienia na dostawę odzieży roboczej MASCOT możliwe jest również naniesienie na nią nadruku lub haftu. Na produktach z kolekcji MASCOT ACCELERATE przewidziano naturalnie odpowiednią ilość miejsca na nadruk lub wyhaftowanie elementów takich jak np. logo.

Szczegółowa oferta dostępna jest pod adresem sklepu http://www.badinx-workwear.pl/