Wydarzenia

Remmers Polska razem ze Szlachetną Paczką

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Pracownicy Remmers Polska po raz piąty z rzędu uczestniczą w tej akcji. „Liczymy, że podobnie jak w latach ubiegłych dzięki zaangażowaniu całej firmy uda się zgromadzić wszystkie niezbędne rzeczy i artykuły wymienione na liście zapotrzebowania” – tak tę inicjatywę opisuje Anna Adamska jedna z koordynatorek działań pomocowych. W tym roku rodzina, której pomagamy to osoby z Rokietnicy koło Poznania, zmagające się z wieloma trudnościami losu. Za zebrane przez pracowników środki zakupione zostaną artykuły chemiczne i spożywcze. Natomiast firma Remmers zakupi sprzęt komputerowy dla dzieci.

Dominika Migdał z działu HR uważa, że „udział w Szlachetnej Paczce  można uznać za firmową tradycję, którą z dumą możemy się chwalić.  Inicjatywa pochodzi od pracowników i cieszymy się, że firma wspiera oddolne pomysły.  Jesteśmy zespołem, który chce pomagać!  Dzięki taj akcji kolejne osoby będą mogły w pełni cieszyć się z nadchodzących świąt”.

Finał „Szlachetnej Paczki” to kulminacyjny moment projektu. W tym roku tzw. Weekend Cudów przypada na 11-12 grudnia 2021 roku. Wówczas Wolontariusze przekażą prezenty Rodzinie.

Od 2001 projekt jest oparty na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. W Remmers Polska zbiórki w ramach ww. akcji odbywają się od 2016 roku.  Paczka działa cały rok, a na stronie internetowej wciąż można wesprzeć Paczkę finansowo.

Tagi: