Wydarzenia

Spotkania, rozwój i biznes z lubelską grupą prac wykończeniowych

Każdy, kto chociaż raz stanął przed wyzwaniem, jakim jest budowa domu, jego wykończenie lub remont, doskonale wie ile trudnych decyzji należy podjąć. Wybranie odpowiednich materiałów zgodnych z technologią, a przy okazji nie obciążających zbytnio budżetu nie jest sprawą łatwą. Czasami zwyczajnie inwestorom i wykonawcom brak wiedzy na temat tego, jakie rozwiązania technologiczne czy materiały są dostępne na rynku.

Dlatego niezmiernie ważny jest bezpośredni kontakt wykonawcy z producentami, czy sprzedawcami danych rozwiązań technologicznych. Tak narodziła się idea organizacji Warsztatów z Lubelską Grupą Prac Wykończeniowych. Impreza obyła się już dwukrotnie. 24 czerwca 2023 r. w Białej Podlaskiej miały miejsce I Warsztaty z Lubelską Grupą Prac Wykończeniowych, natomiast 30 września odbyła się w Zamościu druga edycja imprezy. Oba wydarzenia cieszyły się dużym zainteresowaniem wykonawców, którzy podkreślali, że brak jest tego typu spotkań, na których można uzyskać rzetelne i kompleksowe informacje jednocześnie o wielu produktach, porównać konkurencyjne rozwiązania, czy przed zakupem sprzętu nieodpłatnie go przetestować.

 „W czasie warsztatów, oprócz pokazu sprzętu i materiałów, odbyły się również zajęcia praktyczne, podczas których chętni mogli spróbować swoich sił m.in. w malowaniu natryskowym, czy nakładaniu gładzi za pomocą agregatu, przetestować nowe rozwiązania technologiczne oraz materiały.” –  mówi jeden z organizatorów wydarzenia, Jacek Kondraszuk, właściciel  firmy Yacek Poddasza.

Była to również okazja do wypróbowania nowych urządzeń, samodzielnego wykonania nadmuchu materiałów ociepleniowych (wełny lub celulozy) oraz przymierzenia egzoszkieletu marki Festool, którego zadaniem jest odciążenie i odpowiednia stabilizacja kręgosłupa oraz stawów łokciowych przy pracy

fot. https://www.facebook.com/instalremont084

Warsztaty  z Lubelską Grupą Prac Wykończeniowych to początek cyklicznych wydarzeń, które obecnie odbywają się na terenie województwa lubelskiego, a docelowo będą organizowane na terenie całej Polski. Impreza skierowana jest nie tylko do wykonawców suchej zabudowy, ale również do inwestorów, uczniów szkół zawodowych o budowlanym i wykończeniowym profilu kształcenia oraz wszystkich osób, które interesuje ta tematyka. Jest to okazja do poznania nowych produktów i zawiązania nowych zawodowych znajomości. 

Wśród producentów i dystrybutorów, którzy wzięli udział w wydarzeniach pokazując swoje produkty wymienić należy takie firmy jak: Greinplast, Tytan, Soudal, Rockwool, Wagner, Bessey, Novacolor, Hardy, Termolock, Fischer, Franspol, Atlas, Gröne, Semin Polska, Mirka, Norgips, Spary-Kon, Stalco, Rubi, Komatz, Nozar, Kanuf, Rigips,Motive, Tool4You.pl, Mapei, Luvi, Systemy Natryskowe, Asaj.

“Pomysł na zorganizowanie I Warsztatów z Lubelską Grupą Prac Wykończeniowych wziął się z własnego doświadczenia. Pomimo tego, że od ponad 17 lat zajmuję się suchą zabudową, przez ten czas zrobiłem dziesiątki poddaszy, to ciągle się rozwijam i uczę. Inwestuję w sprzęt dobrej jakości, którego zadaniem jest ułatwienie mi pracy, śledzę nowinki w branży, testuję nowe materiały. Branża wykończeniowa to branża dynamicznie rozwijająca się, w której nieustannie przybywa wykonawców. Aby ułatwić im działalność, pokazać dobry sprzęt postanowiłem zaprosić w jedno miejsce część firm, z którymi współpracuję. Następstwem tych wszystkich działań jest również uruchomienie w Białej Podlaskiej sklepu z narzędziami dla profesjonalistów. To miejsce, w którym przy dobrej kawie można zasięgnąć informacji o nowinkach w branży, omówić rozwiązania technologiczne, czy wymienić się doświadczeniami oraz nabyć sprzęt niezbędny wykonawcom przy pracy.” – mówi Jacek Kondraszuk.

Tagi: