Nowość

T-1000 od NEO Tools – najsilniejsza grzechotka ½” na rynku

NEO Tools już od dawna zalicza się do rozpoznawalnych marek. Dzięki grzechotce T-1000 wykonanej w standardzie ½” rozpoznawalność ta jeszcze wzrosła, gdyż narzędzie ręczne, które pokonuje maszynę testującą, to rzecz nader intrygująca.

Przeznaczenie grzechotki NEO Tools T-1000

Nie jest żadną tajemnicą, że narzędzia tego rodzaju znajdują zastosowanie najczęściej w zakładach naprawczych, serwisach i warsztatach samochodowych. Jednak model T-1000 marki NEO Tools to grzechotka bardzo dużego kalibru, cechująca się nie tylko ogromnym momentem obrotowym sięgającym 1000 Nm (stąd jej nazwa), ale też wyjątkową wytrzymałością.

Idealnym miejscem pracy dla grzechotki T-1000 będą także serwisy zajmujące się nieco większymi pojazdami, czyli ciężarówkami i autobusami, pojazdami szynowymi, czy wszelkiego rodzaju maszynami, z rolniczymi na czele, w których typowe rozmiary śrub mieszczą się w zakresie od M8, poprzez M10 i M12 aż po M14 czy M16. 

Charakterystyka techniczna narzędzia

Parametry grzechotki ½” T-1000 robią wrażenie: moment obrotowy 1000 Nm, 90 zębów które pozwalają skutecznie pracować nawet w ciasnych przestrzeniach, gdyż pojedynczy skok następuje co 4°, samoklinujący się mechanizm zapadkowy, napęd 2-stronny z przełącznikiem kierunku w głowicy, dwumateriałowa rękojeść, wzmocnienie konstrukcji kwadratu napędowego oraz wykonanie rękojeści ze stali chromowo-wanadowej, zaś części roboczej ze stali chromowo-molibdenowej. 

Największą uwagę przykuwa jednak moment obrotowy, który jest około dwukrotnie wyższy niż w każdej innej typowej grzechotce wykonanej w standardzie ½”. Sprawia on, że grzechotka jest w zasadzie nieuszkadzalna, co wykazał laboratoryjny test przeprowadzony przez GTX Service z siedzibą w Warszawie – ośrodek posiadający certyfikat TUV Rheinland i kontrolujący jakość procesów zgodnie z ISO 9001:2015. Doszło tam do sytuacji, w której maszyna testowa badająca obciążenie grzechotki, przekroczyła własne wartości graniczne i musiała przy 925 Nm przerwać test, by nie ulec uszkodzeniu! Tymczasem samo narzędzie nie wykazywało żadnych oznak nadmiernego przeciążenia. Co więcej, późniejsza kontrola mechanizmu zapadkowego i kwadratowego zabieraka udowodniła, że grzechotka jest w tak samo dobrym stanie, jak przed testem.

Test i konkurs z narzedzioholicy.pl

W dniach od 29 marca do 8 kwietnia na funpage`u narzędzioholicy.pl przeprowadzono konkurs, w którym główną nagrodę stanowiła omawiana w artykule grzechotka. Zadaniem uczestników było oszacowanie jaką maksymalną wartość wytrzymałości osiągnie grzechotka w teście. Najlepszym szacunkiem wykazał się Pan Dominik Krzywik z wynikiem 1074,8 Nm. A jaki był prawidłowy wynik tego testu ? – tego dowiedzieć możecie się z video poniżej :

T-100 w rękach M4K GARAGE

Jednak nie były to jedyne testy tego narzędzia. Wykonano kolejny, który można obejrzeć na bardzo popularnym kanale YouTube „Miłośnicy czterech kółek-zrób to sam”. Jest to kanał prowadzony przez charyzmatycznego Michała Jesionowskiego vel Michu, który wokół swoich filmów i sieci własnych warsztatów „M4K GARAGE” zgromadził ponad 1.4 miliona subskrybentów. Współpracujący na stałe z marką Neo Tools Michu opublikował pod koniec lutego 2023 film, prezentujący test T-1000 oraz wielu innych konkurencyjnych wyrobów tej samej kategorii. Przy zastosowaniu dźwigni w postaci ponad 1.5-metrowej przedłużki rurowej, znany youtuber uszkadzał grzechotki jedna po drugiej. Jedynym modelem, jaki stawił mu opór, wytrzymując obciążenie szacowane na sporo ponad 1000 Nm (!) zanim uległ – był produkt NEO Tools.

Grzechotka T-1000 zrobiła na ekipie kanału ogromne wrażenie, jednak można śmiało założyć, że na widzach jeszcze większe – co przekłada się na liczbę zakupów na platformie fixero.com – jedynej, na której prowadzona jest sprzedaż tej grzechotki.

Podsumowanie

Wszystkie opisane wyżej atrybuty grzechotki T-1000 NEO Tools podparte zostały przez producenta 25-letnią gwarancją. Mając na uwadze ponadnormatywną wytrzymałość narzędzia na obciążenia, jest to w pełni zrozumiałe. Grzechotka dostępna jest w estetycznym opakowaniu z kartonu, w którym spoczywa na piankowej wytłoczce zwiększającej jej bezpieczeństwo. Dystrybucję narzędzia prowadzi sklep fixero.com, w ramach którego wydzielona strefa M4K poleca T-1000 jako najwytrzymalszą grzechotkę, jaka kiedykolwiek trafiła w ręce ekipy kanału M4K.

Tagi: