Wydarzenia

Targi STONE — miejsce inspiracji dla branży kamieniarskiej

W dniach 22-24 listopada 2023 r. pawilony na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zostaną wypełnione kamieniem naturalnym i syntetycznym. Targi STONE przyciągają profesjonalistów z całego świata, oferując nowe trendy i cenne inspiracje związane z kamieniem, co sprawia, że jest to najważniejsze wydarzenie w branży kamieniarskiej w Polsce.

Ekspozycja i innowacje produktowe

Głównym atutem targów jest ekspozycja kamienia naturalnego, syntetycznego i produktów z kamienia. Na stoiskach swoje produkty zaprezentują firmy z m.in. Hiszpanii, Litwy, Niemiec, Portugalii, Włoch, Szwecji, a także z odległych krajów, takich jak Chiny, Indie i RPA. Targi to również miejsce, gdzie można poznać producentów maszyn i specjalistycznego sprzętu do obróbki kamienia, co może zainteresować profesjonalistów z branży.

Kongres Branży Kamieniarskiej

Nowością tegorocznej edycji STONE będzie I Kongres Branży Kamieniarskiej, który powstał z inicjatywy Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Producentów Wyrobów z Kamienia we współpracy z Polskim Związkiem Kamieniarstwa. Kongres odbędzie się pierwszego dnia Targów, a jego tematyka skupiać się będzie na aktualnych wyzwaniach w branży kamieniarskiej oraz jej perspektywach. Prelekcje i dyskusje obejmą różne aspekty kamieniarstwa, takie jak geologia, obróbka i zastosowanie kamienia, architektura, renowacja zabytków i konserwacja. Celem wydarzenia jest stworzenie platformy spotkań, wymiany wiedzy i doświadczeń wśród specjalistów, przedsiębiorców z branży kamieniarskiej, architektów i projektantów oraz pasjonatów kamienia.

Edukacja i warsztaty

Targi STONE zapewniają wyjątkową okazję do uczestnictwa w wydarzeniach edukacyjnych i warsztatach. Jednym z kluczowych zagadnień, które zostanie omówione podczas tegorocznej edycji jest bezpieczeństwo i higiena pracy w zakładach kamieniarskich. W ramach drugiego dnia targów, odbędzie się panel poświęcony tematyce BHP (Bezpieczeństwo i Higiena Pracy) w branży kamieniarskiej, a szczególnie nowym przepisom, regulacjom oraz zagrożeniom związanym z tym sektorem. Dlatego też podczas panelu poruszane będą kwestie zapylenia oraz wykorzystania środków ochrony indywidualnej, takich jak półmaski, maski oraz inne elementy oczyszczające.

Kluczowym partnerem tego panelu jest firma OXYLINE SP. Z O.O. oraz Centralny Instytut Ochrony Pracy, które aktywnie wspiera kampanię społeczną pod hasłem “Chroń siebie i innych – Noś półmaskę”. Kampania ta została stworzona z myślą o pracodawcach, pracownikach oraz wszystkich osobach związanych z BHP. Celem działań w jej ramach jest popularyzacja i rozpowszechnianie wiedzy na temat ochrony dróg oddechowych przy użyciu półmasek filtrujących.

W ramach promocji zawodu kamieniarza w pawilonie nr. 8 będą obywać się zajęcia z ręcznej obróbki kamienia. Z kolei dla tych, którzy marzą o spróbowaniu swoich sił w sztuce układania mozaiki, przygotowano specjalną przestrzeń, gdzie  będą miały miejsce warsztaty poświęcone tej szlachetnej technice. Ponadto zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć wybrane realizacje mozaikowe autorstwa artysty Lubosza Karwata.


Targi STONE to nie tylko przegląd produktów, ale także cenne źródło wiedzy i inspiracji. Niezależnie od tego, czy jesteś projektantem, architektem, kamieniarzem czy właścicielem zakładu kamieniarskiego, wydarzenie oferuje bogaty program, który dostarcza cennej wiedzy i inspiracji. To nie tylko miejsce do zawierania interesujących transakcji, to także przestrzeń do wymiany doświadczeń i budowania relacji w branży kamieniarskiej.

Bilety do nabycia on line: To Bilet.pl

Więcej informacji: https://targistone.pl/pl/

Tagi: ,