Wydarzenia

Team Rosberg i MASCOT działają razem na rzecz wspólnego sukcesu

Podczas tegorocznych wyścigów DTM firma MASCOT będzie „Oficjalnym dostawcą odzieży roboczej” zespołu Team Rosberg.

Dzięki wyposażeniu w produkty MASCOT łatwiej nam będzie dać z siebie wszystko – mówi Kimmo Liimatainen, dyrektor zarządzający Team Rosberg. – Naszą ambicją jest zapewnienie kierowcom i pracownikom jak najlepszych warunków do osiągnięcia sukcesu. W szczególnym środowisku sportów motorowych jakość, wygoda i bezpieczeństwo mają fundamentalne znaczenie, a w odzieży roboczej MASCOT nie tylko czujemy się bardzo komfortowo, ale też świetnie wyglądamy.

Dzięki temu partnerstwu nasze zaangażowanie w sporty motorowe zyskuje nową, zwiększoną widoczność – mówi Michael Grosbøl, dyrektor zarządzający MASCOT. – Jako fani tych rozgrywek jesteśmy dumni, że współpracujemy z najbardziej utytułowanym zespołem DTM ostatnich lat. Aby przyczynić się do obrony tytułu DTM, wyposażymy nasz team w produkty z kolekcji MASCOT® ACCELERATE oraz w obuwie, które zapewni maksymalne bezpieczeństwo i wygodę zarówno podczas pracy na torze, jak i w warsztacie. Liczymy na wspólny sukces, a także na cenne spostrzeżenia i uwagi, które pomogą w dalszym rozwoju naszych produktów.

Duńska firma rodzinna Mascot International A/S rozwija, produkuje i sprzedaje wysokiej jakości odzież roboczą i obuwie ochronne od 1982 roku. Producent odzieży roboczej zaspokaja potrzeby klientów z całego świata i ma wielkie ambicje w kwestii wysokiej jakości. MASCOT w ofercie posiada wyłącznie produkty, które zostały przetestowane pod kątem możliwości długotrwałego użytkowania. Większość z nich powstaje we własnych zakładach przedsiębiorstwa, dzięki czemu możliwe jest ich objęcie stuprocentową kontrolą jakości. Kluczowymi aspektami tej strategii są ocena i kontrola metod produkcji, gotowych wyrobów, jak również dostawców. W rezultacie „Tested to Work” to nie tylko wieloletnie motto firmy MASCOT, ale też jedna z najważniejszych strategii jej działania.

Zespół Team Rosberg został założony w 1995 roku przez mistrza świata Formuły 1 Keke Rosberga. Od tego czasu jest stałym uczestnikiem DTM. Mając za sobą już ponad 500 wyścigów i uzyskawszy łącznie 5 tytułów, zespół mocno zaznaczył się w historii tych rozgrywek. Zdobyte tytuły w Formule BMW i Formule 3 to również dowód, że wspieranie młodych talentów w motorsporcie naprawdę odgrywa ważną rolę. W sezonie DTM 2021 obrona tytułu osiągniętego przez Team Rosberg w poprzednim roku spoczywa na barkach duetu kierowców Nico Müllera (Szwajcaria) i Deva Gore’a (USA).

Tagi: ,