Kistenberg

X BLOCK – funkcjonalny i solidny system do transportowania i przechowywania narzędzi

W swoim warsztacie od pewnego czasu korzystam z różnorodnych skrzyń narzędziowych i organizerów, które pochodzą od kilku producentów. Mnogość kolorów, kształtów, rozwiązań zapięć już mnie zmęczyła, ale dzięki temu zdobyłem sporo doświadczenia i wiem, co i w czym najlepiej przechowywać. Mogę również porównać jakość wykonania i ocenić, jak w praktyce poszczególne produkty się sprawdzały. Wniosek – kuferki oznaczone logo Kistenberg wypadają na tle konkurencji bardzo dobrze. Można przytoczyć przysłowie: Polacy nie gęsi i swojego Kistenberga mają. Bo mimo obcobrzmiącej nazwy marki to produkty rodzimej produkcji.

Pochwaliłem markę, ale dodam, że z całej oferty Kistenberg na szczególne uznanie i uwagę zasługuje system X BLOCK. Mogę śmiało stwierdzić, że spełnia on moje oczekiwania. Nie tylko skutecznie przechowuje moje narzędzia, ale także doskonale sprawdza się jako mobilny system transportowy w terenie. X BLOCK to w pełni modułowa seria o klasie szczelności IP55, obejmująca walizki, skrzynie narzędziowe, skrzynie narzędziowe na kołach i kosze narzędziowe. W sumie jest ponad 40 różnych produktów lub zestawów, które można łączyć w dowolnej konfiguracji za pomocą dedykowanych konektorów w pokrywach.

Pokrywy występują w 4. wariantach: PRO, LOG, ALU LOG i TECH. Oczywiście każdy typ pokrywy skrzyni jest kompatybilny z każdym innym elementem systemu. Stworzono nawet adapter, czyli organizer X Block BRIDGE, pozwalający połączyć modułowe organizery MSX oraz CMX. Jeżeli nie mamy skrzyni na kołach albo wielkiego kufra, tzw. WAGON o długości blisko 80 cm, elementy X Block możemy zamontować na platformie transportowej na kołach KXBP6045. Ona również zapewni mobilność, jeżeli wystarcza nam transport poziomy. Tą samą platformą, ale w wersji bez kółek jezdnych, możemy szybko i łatwo mocować wybrane elementy systemu, np. na pace auta albo do ściany.

SKRZYNIA NARZĘDZIOWA NA KOŁACH X BLOCK WAGON PRO 80 KXB8040W
PLATFORMA TRANSPORTOWA NA KOŁACH KXBP6045

Jest też kosz narzędziowy X BLOCK PRO 30 PLUS, na który można wpiąć skrzynkę. Można używać go jako końcowego elementu modułu czy piętrować kosze jeden na drugim i zamocować na platformie transportowej. Kosze są pojemne i mają otwory w górnej części zapewniające wentylację.

KOSZ NARZĘDZIOWY X BLOCK PRO 30 PLUS KXB604030CS

X Block to naprawdę wszechstronna i funkcjonalna linia produktów. Całość dopełniają wymienne kubeczki X BLOCK BOX, pozwalające segregować drobne elementy oraz pianki FOAM. Te ostatnie, po odpowiednim wycięciu, stabilizują w skrzyniach elektronarzędzia, które zakupiłem w budżetowej wersji tylko w kartonowym pudle.

Przejdźmy teraz do szczegółów. Każdy typ serii X BLOCK, identyfikowany poprzez wersje pokrywy PRO, LOG lub TECH, ma skrzynie o wysokości 20, 30 i 40 cm (wyjątek stanowi wariant ALU LOG w którym nie skrzyni o wysokości 20 cm). Skrzynie 50 cm i 45cm, wyposażone są w koła i teleskopową rączkę do łatwego transportowania. Skrzynie na kołach mam w dwóch wersjach, jedna z szufladą a druga jako skrzynia z wyjmowanymi separatorami. W systemie dostępny jest też wspomniany wcześniej X BLOCK WAGON (tylko jako PRO i TECH), czyli najszersza ze skrzyń, do której bez problemu chowam młotowiertarkę lub wiertnicę. Wszystkie pozostałe mają niecałe 60 cm szerokości i ok. 40 cm głębokości. Do kompletu skrzynie otwarte, czyli kosze, o wysokości 20 lub 30 cm.

SKRZYNIA NARZĘDZIOWA X BLOCK TECH 30 KXB604030G

Mnogość i różnorodność produktów marki Kistenberg daje wiele możliwości tworzenia spersonalizowanych, uszytych na miarę swoich potrzeb zestawów narzędziowych.  Jeżeli jednak lubisz gotowe rozwiązania, Kistenberg oferuje zestawy X BLOCK w kilku konfiguracjach. Wszystkie znajdziesz na ich stronie internetowej. Ja uważam, że od przybytku głowa nie boli i dobrze, że producent oferuje bogaty wybór. Prędzej czy później i tak do takiego gotowego zestawu będziemy dodawali kolejne elementy, a wtedy nasz pierwszy zestaw będzie tzw. bazowym.

Wszystkie elementy systemu X BLOCK wykonane są z mieszanki polimerów o podwyższonej wytrzymałości. Korpusy i pokrywy mają dodatkowe ożebrowania, które usztywniają ścianki i zapewniają odporność na uszkodzenia mechaniczne. Gwarantują też wytrzymałość na nacisk do 120 kg, dzięki czemu każda skrzynia może pełnić funkcję podręcznego podestu roboczego. Sam wielokrotnie na nich siadałem lub stawałem przy wymianie żarówek albo podczas prac instalacyjnych. Zamykane skrzynie mają zawias z metalowego trzpienia i mocne zatrzaski z ABS. Wewnątrz – w zależności od modelu – znajdziemy wyjmowane przegrody lub nosidła, a w organizerach wyjmowane kubeczki.

ORGANIZER NARZĘDZIOWY X BLOCK BRIDGE KXBB5540B

Skrzynie X BLOCK są ciemnografitowe, z czerwonymi akcentami w postaci rękojeści, konektorów czy zatrzasków. Po powrocie z budowy niestety widać na nich cementowy lub wapienny pył. I tutaj sprawdza się lita uszczelka na całym obwodzie pokrywy, dzięki czemu moje narzędzia, a szczególnie elektronarzędzia, są chronione przed pyłem i wilgocią. Szczelność jest na tyle dobra, że gdy czasami muszę potraktować skrzynie myjką ciśnieniową, nie obawiam się o ich zawartość.

Żeby chronić wnętrze skrzyń na placu budowy, możemy również łatwo zawiesić kłódkę, a nawet umieścić identyfikator, na którym albo zapiszemy dane właściciela, albo opiszemy wyposażenie. Mnie ułatwia to identyfikowanie konkretnej skrzyni na regale w warsztacie, bez konieczności ich otwierania.

X BLOCK to wyjątkowe skrzynie do przechowywania narzędzi i organizacji drobnych akcesoriów, które wyróżniają się wysoką jakością wykonania, funkcjonalnością oraz kompatybilnością z innymi produktami serii. Są one nieocenione w pracy zarówno profesjonalistów, jak i pasjonatów majsterkowania. Estetyka tych produktów, która łączy w sobie czarny i czerwony kolor, sprawia, że pasują one do każdego warsztatu, prezentując się nowocześnie i stylowo.

Ciekawostka: Kistenberg oferuje również inne systemy modułowe: C BLOCK oraz S BLOCK, które dzięki specjalnie zaprojektowanym konektorom można spiąć z niektórymi elementami X BLOCK.

Na stronie internetowej www.kisenberg.com producent podaje wszystkie wymiary i niezbędne informacje na temat każdego produktu.

Zaobserwuj profil marki Kistenberg na: 

1. Instagram: https://www.instagram.com/kistenberg_official/

2. Facebook: https://www.facebook.com/kistenberg

3. Youtube:  https://www.youtube.com/@kistenberg

4. WWW: https://www.kistenberg.com/pl

5. TikTok: https://www.tiktok.com/@kistenberg_official

Tagi: