Nowość

Nowe modele bezprzewodowych młotowiertarek HIKOKI: DH12DD, DH18DPA i DH18DPB. Duża moc wiercenia z idealnym balansem

Gdy na placu budowy trzeba wykonać wiele różnorodnej pracy, narzędzia muszą być przyjazne użytkownikowi. HiKOKI oferuje kompaktowe i jednocześnie wydajne rozwiązanie. Kolejną ich dużą zaletą jest bezszczotkowy, wytrzymały silnik. 

Mocne młotowiertarki serii DH12DD, DH18DPA i DH18DPB należą do najszybszych w swojej klasie. Nadają się one szczególnie do wiercenia mniejszych i średnich otworów w różnego rodzaju płytkach, cegłach i betonie. Użytkownicy pracują z nimi nawet szybciej niż z ich przewodowymi odpowiednikami. Modele DH18DPA i DH18DPB zapewniają dużą moc z akumulatora 18 V. DH18DPB jest nieco lżejszy i bardziej kompaktowy z chwytem pistoletowym. Ich “mniejszy brat” model DH12DD jest zasilany akumulatorem 12 V i jest jeszcze bardziej kompaktowy. Wszystkie trzy są wyposażone w silnik bezszczotkowy, który jest w dużej mierze bezobsługowy. 

Przyjazny w pracy

Hikoki zwróciło szczególną uwagę na ergonomię i konstrukcję uchwytów o niskich wibracjach (LVH). Środek ciężkości młotowiertarek znajduje się blisko ręki zarówno w modelu z tradycyjnym uchwytem jaki i w uchwycie w kształcie litery D. Zapewnia to dobrą równowagę i wyważenie. Jest również łagodne dla mięśni. W rezultacie jest to wygodniejsze dla użytkownika do pracy przez dłuższy czas. Oznacza to, że prace na placu budowy mogą być prowadzone szybko i wydajnie.

Pracuj bezpiecznie

Bezpieczeństwo jest niezwykle ważnym czynnikiem na placu budowy. Młotowiertarki są wyposażone w reactive force control (RFC). Zatrzymuje on silnik, jeśli urządzenie jest nagle przeciążone podczas użytkowania. Ochrona ta zapobiega urazom spowodowanym nagłym obrotem maszyny. Ponadto uchwyt absorbuje wstrząsy podczas pracy. To sprawia, że młotowiertarki mają niskie wibracjach, co powoduje, że są delikatne dla nadgarstków.

Wydajna transmisja mocy

Miękki start umożliwia kontrolowane wiercenia we wrażliwych powierzchniach, takich jak np. płytki. Przede wszystkim nie powinno dojść do uszkodzenia wokół rzeczywistego otworu wiertniczego. System montażu wiertła SDS-plus zapewnia wydajną transmisję mocy. Dwustopniowa regulacja prędkości obrotowej dodatkowo ułatwia wiercenie wrażliwego materiału. Prędkość obrotową i liczbę udarów regulować za naciśnięciem przycisku.

Solidna i bezobsługowa

Dzięki wytrzymałemu mechanizmowi udarowemu, modele DH12DD, DH18DPA i DH18DPB doskonale nadają się do ciągłego użytkowania. Pod pełnym obciążeniem młotowiertarki mają udar na poziomie 5500 uderzeń na minutę.

Narzędzia, które myślą za Ciebie

Czy to hydraulik, stolarz lub elektryk – użytkownicy korzystają z wielu innych praktycznych funkcji. W końcu ci, którzy codziennie zapewniają najwyższą jakość, oczekują tego samego od swoich narzędzi. Modele DH12DD, DH18DPA i DH18DPB bardziej niż spełniają te oczekiwania – nawet myślą za Ciebie  i pamiętają głębokość wiercenia. Aby to zrobić, użytkownik musi nacisnąć przycisk auto-stop tylko raz. W rezultacie narzędzia zapamiętają głębokość bieżącego otworu i automatycznie wyłączą się podczas wiercenia następnych otworów po osiągnięciu odpowiedniej głębokości. Dzięki temu szeroko zakrojone prace wiertarskie są znacznie łatwiejsze – zwłaszcza gdy wymagana jest duża ilość powtarzalnych wierceń.

DH12DD, DH18DPA i DH18DPB są dostępne w różnych specyfikacjach w tym w walizkach systemowych, z lub bez akumulatorów, itp.

Dane techniczne:

Akumulatorowe młotowiertarkiDH12DDDH18DPADH18DPB
napięcie12 V18 V18 V
Wiercenie w betonie18 mm
Wiercenie w metalu13 mm
Wiercenie w drewnie18 mm
Prędkość bez obciążenia0 – 800 / 0 – 1080 obr./min
Liczba udarów0 –  4100 / 0 – 5500
Energia uderzenia1,2 J.1,3 J.1,3 J.
UchwytSDS-plus
Długość całkowita246 mm252 mm235 mm
Waga (bez baterii1. 7 kg1. 8 kg1. 6 kg
Zakres dostawySzczegółowe informacje na temat zakresu dostawy na stronie: https://hikoki-narzedzia.pl/

Urządzenia są dostępne w profesjonalnej sieci sprzedaży Hikoki: https://hikoki-narzedzia.pl/lista-dealerow
Więcej o urządzeniach na stronie: https://hikoki-narzedzia.pl/