Nowość

Magnetyczna płyta montażowa VersaMAG – podstawa nowego systemu mocowania FEIN

Wprowadzony przez FEIN nowy modułowy system mocowania elementów przeznaczonych do obróbki, to dosłownie rewolucja w świecie mocowania. Jej bazę stanowi wysokowydajna i mobilna podstawa VersaMAG z niezwykle silnym magnesem trwałym.

Platforma VersaMAG to w zasadzie płyta montażowa, która zastępuje klasyczne imadło, dając użytkownikowi niespotykane wcześniej możliwości, z całkowitą mobilnością na czele. Dzięki magnesowi trwałemu, gwarantującemu przywieranie platformy do metalowych płaszczyzn z siłą 7800 N, urządzenie może być bezpiecznie używane dokładnie tam, gdzie obrabiany na nim element – wymagający choćby szlifowania, cięcia czy spawania – będzie ostatecznie użyty.

Co więcej, można je błyskawicznie mocować nie tylko poziomo, ale też pionowo – np. na stalowych podporach konstrukcji nośnych – jak też obrócone o 180°, czyli „do góry nogami”. Jest to zatem perfekcyjne rozwiązanie oszczędzające czas i uwalniające użytkownika od wyboru między trwałym zamocowaniem, a szybkim rezultatem – teraz ma to wszystko jednocześnie.

Kluczowym elementem platformy jest wąski magnes stały (neodymowy), który dzięki kompaktowej budowie i podłużnemu kształtowi dopasowuje się do każdego stanowiska pracy, nawet jeśli jest to ciasna przestrzeń. Zastosowany tu system 2-wirnikowy pozwala uzyskać nawet 7800 N siły mocowania, co zapewnia stabilne unieruchomienie na wszystkich powierzchniach magnetycznych, nawet na blachach cienkich od 4 mm grubości. Urządzenie oferuje precyzyjne próbne ustawienie magnesu stałego dzięki 30% namagnesowaniu wstępnemu. Gdy jego pozycja jest już ustalona, wówczas użytkownik przy pomocy przekręcanej wajchy przechodzi na pełną moc przywierania platformy do podstawy.

Co istotne dla wielu fachowców, system jest modułowy, co oznacza, że platforma może być rozszerzona o pasujące akcesoria, takie jak szczęki podwyższające 600 mm, trwała płyta spawalnicza 250 x 250 mm oraz mobilne imadło.

Platforma magnetyczna VersaMAG dostarczana jest w zestawie obejmującym trzy najważniejsze elementy: magnes stały, stopę montażową o rozmiarach 212 x 70 mm i pas mocujący, stanowiący dodatkowe zabezpieczenie. Łącznie cały zestaw waży zaledwie 3.75 kg (ciężar wg EPTA), co pozwala na zabieranie go ze sobą w dowolne miejsce pracy.

Tagi: