Wydarzenia

Regionalne targi maszyn, narzędzi i komponentów dla przemysłu drzewnego powracają na Śląsk

Już w kwietniu 2024 roku Katowice ponownie staną się najważniejszym, regionalnym miejscem spotkań liderów rynku meblarskiego. Wydarzenie zostało zaprojektowane z myślą o małych i średnich przedsiębiorcach, zainteresowanych współpracą z czołowymi przedstawicielami branży przemysłu drzewnego. W programie nie zabraknie również atrakcji dla pasjonatów i hobbystów rzemiosła drzewnego.

Doskonale znane wydarzenie każdemu profesjonaliście odbędzie się w zupełnie nowej formule
— w ramach trasy DREMA TOUR. Przyszłoroczna Dremasilesia to 3 moduły:

  1. POKAZY – przestrzeń prezentacji pracy maszyn, urządzeń i narzędzi naszych wystawców. Podczas pokazów zostaną wyprodukowane zestawy mebli, które po zakończeniu targów będą przekazane na szczytny cel m.in. do domów dziecka znajdujących się w Polsce i Ukrainie
    w ramach akcji DREMA DZIECIOM, posiadającej certyfikat New European Bauhaus.
  2. AKADEMIA – strefa konferencyjna przeznaczona do prowadzenia warsztatów, prelekcji oraz spotkań branżowych, będąca okazją do wymiany wiedzy dotyczącej sytuacji w branży, wyzwań, trendów i przykładowych rozwiązań w zakresie robotyzacji oraz automatyzacji produkcji.
  3. TARGI – możliwość prezentacji najnowszych technologii dla przemysłu drzewnego
    i meblarskiego oraz małych i średnich zakładów obróbki drewna.

Nowością w tegorocznym wydarzeniu jest strefa dla zrównoważonego rozwoju przemysłu meblarskiego, czyli przestrzeń renowacji mebli w duchu zero-waste. Podczas targów będą odbywać się tam pokazy warsztatowe, a także prezentacja bogatej oferty narzędzi. Strefę dopełni kontynuacja projektu #LasDremy, który został zainicjowany podczas 39. edycji targów DREMA.

Przyszłoroczna Dremasilesia to wydarzenie eksponujące aktualne trendy technologiczno-designerskie dla różnych  gałęzi przemysł drzewnego m.in. robotyzacja i automatyzacja środków produkcyjnych, czy mechanizacja tartaków.  Nowoczesne oraz innowacyjne rozwiązania pojawią się również
w ramach strefy poświęconej budowie, a także wyposażeniu domów modułowych.

Na kwietniowych targach nie zabraknie również pokaźnej dawki wiedzy eksperckiej przekazywanej przez przedstawicieli czołowych stowarzyszeń branżowych, firm usług konsultingowych, instytutów badawczych i testujących, a także instytucji edukacyjnych dla przemysłu drzewnego.

Godziny otwarcia:  10:00-17:00 (w dniu 21.04.2024 r. do godz. 15.00).             

Tagi: