Kistenberg

X Block Bridge – pomost między systemami

Niedawno chwaliłem organizery Kistenberg serii MSX. Zachwycała ich elastyczność w możliwości organizacji zawartości poprzez wykorzystanie mnogości separatorów, kubeczków i pojemników. Dzisiaj opowiem o produkcie komplementarnym, jakim jest X BLOCK BRIDGE o kodzie KXBB5540

No właśnie co to takiego. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że mamy do czynienia z wysokim organizerem narzędziowym KMX554015

Wizualnie różnica jest naprawdę subtelna, bo X BLOCK BRIDGE nie ma pod rękojeścią dodatkowego, czerwonego zatrzasku, który służy do zwalniania/rozpinania połączonych ze sobą organizerów MSX. Dostępne są dwie wersje, KXBB5540B lub KXBB5540S, które różnią się wyposażeniem wewnętrznym. Po co takie coś stworzyli projektanci marki Kistenberg?  

X BLOCK BRIDGE jest jednym z elementów systemu modułowych skrzyń narzędziowych X BLOCK. Jak sama nazwa BRIDE wskazuje, produkt ten jest mostem, w zasadzie pomostem, albo nazwijmy to jeszcze ładniej, jest platformą pomostową, dzięki której możliwe jest łączenie skrzyń modułowych X BLOCK z serią organizerów MSX lub ich braci CMX. Myślę, że śmiało można napisać, iż X BLOCK BRIDGE to adapter między systemami X BLOCK a MSX. Czyli dowolny organizer lub kilka organizerów z serii MSX i CMX można poprzez X BLOCK BRIDGE łączyć z dowolną skrzynią X BLOCK. Daje to bogatą możliwość konfiguracji. Mi najlepiej sprawdza się zestaw złożony ze skrzyni na kołach X BLOCK TECH, na niej BRIDGE i wyżej dodatkowe organizery. Bez zastosowania BRIDGE ciągnąłbym skrzynię w jednej ręce a w drugiej dźwigał złączone organizery. W skrzyni upycham młotowiertarkę aku oraz wiertarko-wkrętarkę i jest miejsce jeszcze na przedłużacz.  

Druga funkcja X BLOCK BRIDGE to oczywiście organizer, z wszelkimi zaletami innych produktów serii MSX, niezwykle przydatny do przechowywania i organizacji drobnych oraz średnich przedmiotów, takich jak wszelkiej maści łączniki, wkręty, śrubki itp. ale również narzędzi. Po wyjęciu kilku kubeczków spokojnie mieszczą mi się szczypce i kleszcze do zarabiania końcówek, miara zwijana, nóż z chowanym ostrzem, detektor przewodów, wkrętaki, próbnik i kilka rolek taśmy izolacyjnej. W kolejnych organizerach wrzucam młotek, lutownicę i dwa ściski a w kubeczkach wsypuje końcówki RJ, kły, bananowe, RCA, złączki F, CaP, beczki, splitery itd.

Na co szczególnie warto zwrócić uwagę? Oczywiście na wykonanie organizatorów X BLOCK BRIDGE. Ich korpusy z mieszanki polimerów o podwyższonej odporności, są odporne na uszkodzenia mechaniczne, co czyni je idealnymi narzędziami dla profesjonalistów, nawet w trudnych warunkach. Solidna, przezroczysta pokrywa z poliwęglanu umożliwia łatwe sprawdzenie zawartości organizera bez konieczności wcześniejszego otwierania. Jednocześnie pokrywa pełni funkcję stabilizującą separatory i kubeczki by w transporcie nic się nie przesuwało. W pokrywie mamy litą uszczelkę na całym obwodzie, dzięki temu zawartość jest chroniona przed kurzem i wilgocią. Natomiast ergonomiczna rączka ułatwia przenoszenie, i czyni narzędziownik poręcznym podczas prac w terenie.

Na koniec, tytułem podsumowania dodam, że organizery X BLOCK BRIDGE to wyjątkowe narzędzia do przechowywania i organizacji drobnych akcesoriów, które wyróżniają się wysoką jakością wykonania, funkcjonalnością oraz kompatybilnością z innymi produktami serii. Są niezbędne jeśli Twój zestaw ma być spięty w całość.  Sprawdzą się zarówno w warsztacie profesjonalisty i majsterkowicza. Wykonane w kolorystyce czarno-czerwonej, będą pasowały do każdego warsztatu, prezentując się stylowo i nowocześnie.

Na stronie internetowej www.kisenberg.com producent podaje wszystkie wymiary i niezbędne informacje na temat każdego produktu.

Zaobserwuj profil marki Kistenberg na: 

1. Instagram: https://www.instagram.com/kistenberg_official/

2. Facebook: https://www.facebook.com/kistenberg

3. Youtube:  https://www.youtube.com/@kistenberg

4. WWW: https://www.kistenberg.com/pl

5. TikTok: https://www.tiktok.com/@kistenberg_official

Tagi: